נס חנוכה של הברון רוטשילד

נס חנוכה של הברון רוטשילד

הרב הראשי לישראל, חברי כנסת, אישי ציבור ואלפי מוזמנים התכנסו יחד כדי לחנוך את שכונת כרמי הנדיב בקריית מלאכי

ברוב פאר והדר ובנוכחות התושבים החדשים הנרגשים, גזר ראש העיר את הסרט בכניסה לבית המדרש החדש בשכונת כרמי הנדיב. הרב הראשי לישראל שליט”א קבע את המזוזה בפתח בית המדרש ובכך ניתן האות הרשמי לפתיחת חגיגות חנוכת שכונה חדשה בישראל

טקס קביעת מזוזה בכרמי הנדיב | צילום יח"צ
טקס קביעת מזוזה בכרמי הנדיב | צילום יח”צ

ב 1887 זיהה הברון רוטשילד את ההזדמנות שיש באדמות הללו, הוא רכש אותן מתוך מגמה ציונית להפריח את המקום וליישב אותו באוכלוסייה ערכית. מאה שנים אחרי החלום הציוני שלו הפך למציאות, לנו אין ספק כי הברון היה בהחלט מאושר אלו היה יכול להצטרף לחגיגות חנוכת השכונה החדשה.

המשפחות החדשות של כרמי הנדיב | צילום יח"צ
המשפחות החדשות של כרמי הנדיב | צילום יח”צ

רגע לפני חנוכת בית המדרש הוזמנו מאות ילדים מתושבי השכונה והגרעין התורני של קריית מלאכי למתחם ייחודי שהוקם עבורם במיוחד לרגל האירוע והתפרש על פני מאות מטרים. במתחם הם נהנו והתרגשו מדוכני מזון מהיר, הופעות של כוכבי ערוץ מאיר, בלוני הליום, צילום מגנטים ובלונים מתנפחים וכמובן הדלקת חנוכייה ברוב עם כדי להודות ולהלל

מתחם מאות מטרים לילדים | צילום יח"צ
מתחם מאות מטרים לילדים | צילום יח”צ

כמעט עשור שלם חלף מהרגע שהיזמים חלמו על המקום ועד שהמשפחות הראשונות זוכות לחנוך את ביתן החדש. כרמי הנדיב ממוקמת בצמוד לקריית מלאכי על קרקע פרטית, בין כפר ורבורג לבאר טוביה, ומתפרסת על פני שטח של כ-525 דונם. הפרויקט אמור לאכלס למעלה מ 3,000 יחידות דיור ועד כה נמכרו מאות דירות בהצלחה רבה.

היזמים מחברת ציפחה אינטרנשיונל וחברת רוטשטיין הסתובבו במקום כחתנים ביום שמחתם, על אף שעל שמם רשומים כבר עשרות פרויקטים של נדל”ן ברחבי הארץ, השכונה הזו קרובה ללבם במיוחד. זו הסיבה שאישי הציבור הגיעו לכבדם בין היתר נצפו באירוע חבר הכנסת מוטי יוגב, הרב חיים דרוקמן שליט”א שליווה את הפרויקט מרגע היוולדו והזמר יצחק מאיר שקולו הערב ליווה את האירוע ההיסטורי.

הרב דרוקמןעם היזם שלום וסרטייל | צילום יח"צ
הרב דרוקמןעם היזם שלום וסרטייל | צילום יח”צ


על אף שקריית מלאכי מזוהה עד היום כעיר פריפרייה נראה כי השכונה החדשה ומיזמים נוספים לצדה עומדים לשנות את פני העיר. עיתוני הכלכלה מכירים בעיר קריית מלאכי כאחת מהזדמנויות הנדל”ן הגדולות ביותר כיום בשוק, מי שהבין זאת בזמן ורכש דירה בכרמי הנדיב זכה שכן תוך שלוש שנים ערך הדירות עלה במאות אחוזים.

נס חנוכה של הברון רוטשילד |צילום יחצ
נס חנוכה של הברון רוטשילד |צילום יחצ

בשיחה קצרה עם אנשי הקהילה המתגבשת במקום עולה תמונה של משפחות ערכיות שרואות במגורים במקום לא רק הזדמנות לאיכות חיים אלא גם ציונות נוסח 2018, מה שכמובן רק מוסיף לעובדה שהבניינים מסביב נראים מדהים ונבנו בבנייה ירוקה תוך הקפדה על איכות הבנייה.

אליהו זוהר ראש עיריית קרית מלאכי גוזר את הסרט | צילום יח"צ
אליהו זוהר ראש עיריית קרית מלאכי גוזר את הסרט | צילום יח”צ

מי שהפיק את האירוע הוא משרד הפרסום ‘מותג בפרסום’ שמלווה את היזמים כבר שנים ארוכות ומיתג את השכונה כנראה באופן מוצלח ביותר לפי כמות המשפחות שרכשו כאן דירות. אם תעברו כאן בסביבה בימים הקרובים תוכלו עדיין לראות את הדגלים לאורך הכביש המובילים לשכונה ולבית המדרש החדש, אתם מוזמנים להגיע ולהגיד שלום.

25348477_1640076202787783_3398469221232766050_n


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *