745 דירות ייבנו בחוף אכזיב

745 דירות ייבנו בחוף אכזיב
18 בניינים. השכונה החדשה באכזיב
צילום: יח"צ

בעקבות הכישלון של הגופים הירוקים בנהריה, בניסיון למנוע הקמת בתים בסמוך לחוף הים, חברות אלקטרה מגורים וצמח המרמן הודיעו השבוע על הקמת 745 דירות בחוף אכזיב. מדובר בעסקת קומבינציה, שבמסגרתה בעלי הקרקע יהיו זכאים לקבל 21% מתקבולי מכירת דירות המגורים. צפי ההכנסות לחברות עומד על כ-800 מיליון שקל. זו הפעם הראשונה שיוצאת לדרך שכונת מגורים על הים באכזיב. הפרויקט של אלקטרה מגורים וצמח המרמן ייבנה בצמוד לרצועת החוף המרהיבה של אכזיב, כאשר התב”ע מאפשרת לבנות דירות בבנייה רוויה בחלק הצפון מערבי של נהריה.
השכונה החדשה שבונות אלקטרה מגורים וצמח המרמן תשתרע על פני כ-65 דונם. הפרויקט ייבנה כשכונה סגורה שתכלול 18 בניינים בגובה של בין 6-9 קומות כאשר על פי התכנון, כל דירה תשקיף אל הים התיכון.
כמו כן, הטיילת של העיר נהריה תיסלל עד לפארק אכזיב (קלאב מד המיתולוגי) ולמעשה תעבור בסמוך לשכונה עצמה, כאשר השטח שבין הקו הראשון של הבתים לחוף הים (כ-150 מטר) הוכרז כגן לאומי ויישאר כפי שהוא.
האדריכל שנבחר לפרויקט הוא רני זיס, אדריכל ומתכנן ערים עם ניסיון של יותר מ-20 שנה בתכנון בתי מלון ופרויקטי דיור יוקרתיים. זיס היה אחראי בין היתר על חידושו של מלון הפלאזה הידוע בניו יורק, שזכה לפרסום בעולם כולו. כמו כן הוא תכנן את מלון קוונטין בברלין ומלוןWroclaw Scheme בפולין. בארץ זיס תכנן את פרויקט הרברט סמואל 10 של עופר השקעות, את מגדל G בתל אביב, מלון ריץ קרלטון במרינה בהרצליה, מלון הרודס בתל אביב, מגדל ריץ ברחוב רוטשילד בת”א ופרויקטים רבים נוספים.

18 בניינים. השכונה החדשה באכזיב|צילום: יח"צ
18 בניינים. השכונה החדשה באכזיב|צילום: יח”צ


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *