5 מיליון שקל יושקעו בשיקום הקרקעות

5 מיליון שקל יושקעו בשיקום הקרקעות
דרוש שיקום. קרקע מזוהמת
צילום: stocksnap.io

הקרקעות שזקוקות לטיהור נמצאות בין היתר ברמת השרון, הרצליה, צריפין ושדה דב ועליהן יוקמו כ-70 אלף יחידות דיור

דרוש שיקום. קרקע מזוהמת|צילום: stocksnap.io
דרוש שיקום. קרקע מזוהמת|צילום: stocksnap.io

הכנסת החליטה כי במטרה להקים כ-70 אלף יחידות דיור באתרי תע”ש ובקרקעות שפונו ע”י צה”ל יושקעו חמישה מליון שקל בשיקום הקרקעות. הכספים שאושרו על ידי הכנסת יופנו להערכות החברה לשירותי איכות הסביבה לטיפול וטיהור הקרקעות – איסוף נתונים וסקרי קרקע, ניתוח חלופות טכנולוגיות ועוד.
ההעברה החדשה בוצעה בעקבות החלטת קבינט הדיור לפני כחודשיים שאישר את הכרזתה של החברה לשירותי איכות הסביבה כזרוע הביצוע לעניין שיקום קרקעות המדינה. מדובר למעשה בהצעה של השר להגנת הסביבה, אבי גבאי, ושר האוצר, משה כחלון, בתיאום עם רשות מקרקעי ישראל ורשות החברות הממשלתיות. ההצעה הובאה בעקבות הצורך הדחוף לקדם את הטיפול בקרקעות שיפונו על-ידי צה”ל, בין היתר, בשל המשבר בשוק הדיור והאפשרות לשווק קרקעות בהיקף רחב לאחר שיקומן.
ראוי לציין כי העיכוב בשיקום הקרקעות בשנים האחרונות גרר עיכובים באפשרות שיווק הקרקעות וקידום פרויקטים של בנייה. לאור זאת, הציע משרד האוצר להכריז על החברה לשירותי איכות הסביבה כ”זרוע ביצוע” שתוביל את פרויקט השיקום כאשר המשרד להגנת הסביבה, כמשרד הממונה על החברה הממשלתית, יפעיל את זרוע הביצוע.
הקרקעות שזקוקות טיהור נמצאות בלב אזורי ביקוש, בין היתר ברמת השרון, אפולוניה (הרצליה), צריפין ושדה דב. על פי הערכות שטחים אלה ונוספים, צפויים להכיל בעתיד, בתום השיקום, כ-70 אלף יחידות דיור.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *