סקר: האשה קובעת מה ישופץ

סקר: האשה קובעת מה ישופץ
רבים ובונים. שיפוצניק
צילום: אתר pixabay.com

538 קבלני שיפוצים קבעו כי יש העדפה מובהקת לפועלים פלסטיניים והסיבה העיקרית לריבים בין בני זוג במהלך שיפוץ קשורה בנושאי תקציב וחריגות

האשה היא זו שקובעת איך יתבצע השיפוץ. כך עולה מסקר שערכה התאחדות קבלני השיפוצים בישראל. הסקר בוצע בקרב 538 קבלני שיפוצים ומתברר כי מסגרת התקציב הנפוצה ביותר לשיפוצים היא 50-100 אלף שקל (59 אחוז), 27 אחוז מהשיפוצים הינם בתקציב של מעל 100 אלף שקל; 13 אחוז – תקציב של 10-15 אלף שקל; 1 אחוז – תקציב של פחות מ-10 אלף שקל.

תוצאות הסקר מצביעות על כך שחדר הבית הנפוץ ביותר לשיפוץ הוא האמבטיה (81 אחוז), אחריו המטבח (10 אחוזים), חדר שינה (5 אחוזים), סלון (3 אחוזים) ואחוז אחד בלבד למרפסת.

הסיבה העיקרית לחריגה בתקציב השיפוצים היא אי הכנת תוכנית שיפוץ מסודרת מראש (65 אחוז), אחריה דרישות וגחמות של בעלי הדירה (26 אחוז) וליקויים בצנרת שמתגלים במהלך השיפוץ (9 אחוז).

רבים ובונים. שיפוצניק|צילום: אתר pixabay.com
רבים ובונים. שיפוצניק|צילום: אתר pixabay.com

בקרב קבלני השיפוצים יש העדפה מובהקת לפועלים פלסטיניים (44 אחוז), פועלים ישראלים וסינים (16 אחוז כל אחד), 12 אחוז ערבים ישראלים, 6 אחוז רומנים ו-6 האחוז הנותרים פועלים אחרים.

על פי הסקר, אף לא גבר אחד מחליט בלעדית בנושאי עיצוב – ב-75 אחוז מהמקרים האשה מחליטה באופן בלעדי, וב-25 אחוז מהמקרים ההחלטה היא משותפת.

הסיבה העיקרית לריבים בין בני זוג במהלך שיפוץ קשורה בנושאי תקציב וחריגות (55 אחוז), 23 אחוז מהריבים הם בנושא חלוקת תפקידים וסמכויות ו-22 אחוז מהריבים הם בנושא בחירת מוצרים וצבעים.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *