נהריה: תוכנית להקמת 1,100 דירות

נהריה: תוכנית להקמת 1,100 דירות
"תסייע לפתרון משבר הדיור". השכונה החדשה בנהריה
הדמיה: יער קורין

התוכנית, שהופקדה לצורך הצגת התנגדויות, כוללת הקמת שכונה חדשה, מדרום לשכונת מסריק

רשות מקרקעי ישראל הפקידה השבוע בוועדה המחוזית לתיכנון ובנייה תוכנית להקמת 1,100 יחידות דיור. על פי התוכנית, שהופקדה לצורך הצגת התנגדויות, השכונה החדשה תוקם מדרום לשכונת מסריק, בסמוך לכביש מספר 4, ותשלים את הרצף האורבני של העיר.

בנוסף לבנייני המגורים, אמורים לקום גם מבני ציבור, שטחי תעסוקה ומסחר ומתחם המיועד לדיור מוגן, ובו כ-170 דירות במבנים של שש קומות, כמענה לאוכלוסייה המזדקנת של נהריה.

בשכונה יהיו בניינים של 22-16 קומות, וכ-20 אחוז מהדירות יהיו קטנות. הבנייה הגבוהה תכלול מגורים עם חזית מסחרית לאורך הכיכר העירונית, הפונה אל הפארק הראשי. שטחי הציבור הפתוחים ישתרעו על 36 דונם ויכללו פארק שימשיך צפונה ודרומה כטיילת לאורך כביש מספר 4, וטיילת נוספת לאורך המסילה המערבית.

"תסייע לפתרון משבר הדיור". השכונה החדשה בנהריה|הדמיה: יער קורין
“תסייע לפתרון משבר הדיור”. השכונה החדשה בנהריה|הדמיה: יער קורין

התוכנית, אותה תיכננה יער קורין בשיתוף האדריכלים חיליק ועפר קורין, כוללת שבילי אופניים, שיופרדו מתנועת הולכי הרגל ומתנועת כלי הרכב.

מ”מ מנהל רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שמרון: “אנו מקווים שהתוכנית, שקודמה בשיתוף הרשות המקומית, תתרום לחיזוק העיר ותסייע לפתרון משבר הדיור בעיר ובפריפריה הצפונית. קידום התוכנית הוא חלק ממאמציה הבלתי פוסקים של רמ”י לייצר תיכנון ושיווק של יחידות דיור למגורים ברחבי הארץ ולתת סיוע בכלי התיכנון השונים להיחלצות ממשבר הדיור בפריפריה, כמו גם במרכז הארץ”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *