מעלות: דורשים הטבות לתושבים המקום

מעלות: דורשים הטבות לתושבים המקום
אין כאן כל אפליה. מעלות
צילום: שלמה שרביט

בעקבות בקשת ראש העיר במשרד השיכון מבהירים: “פועלים על פי ההחלטות של רשות מקרקעי ישראל”

ראש עיריית מעלות-תרשיחא, שלמה בוחבוט, שב ופנה לשר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, בבקשה לאשר למי שנולדו ביישוב 100 אחוז עדיפות בהגרלות “בנה ביתך”. הנתון המפתיע הוא שבוחבוט מודה כי כבר פנה בעבר למשרד באותו עניין, ונענה כי הדבר אינו אפשרי מבחינת הנהלים.

לאחר קיפאון נדל”ני של 11 שנים, מתוכננות להיבנות בשלוש השנים הקרובות יותר מ-2,000 יחידות דיור במעלות. בעירייה מעריכים שבעשור הקרוב יגדל נפח היישוב בכ-25 אלף תושבים חדשים וטוענים כי ייווצר “עיוות בלי סביר ובלתי מידתי, על פיו בני המקום, תושבי מעלות ותרשיחא כאחד, יתקשו לזכות בבית צמוד קרקע, שכן משרד הבינוי והשיכון מוכן להעניק העדפה בהגרלות ‘בנה ביתך’ בהיקף של 50 אחוז בלבד. כלומר, בשכונת גבעת האורנים, 39 יחידות דיור מתוך 77 יחידות הדיור מוקצות כעדיפות לבני המקום”.

אין כאן כל אפליה. מעלות|צילום: שלמה שרביט
אין כאן כל אפליה. מעלות|צילום: שלמה שרביט

בוחבוט אמר השבוע: “לצד הבאת אוכלוסייה חדשה לגליל ולמעלות-תרשיחא בפרט, יש לנו חובה עליונה לתת מענה איכותי לדור הממשיך ולדאוג לפתרונות דיור לצעירי היישוב – צעירי מעלות וצעירי תרשיחא כאחד. מתן עדיפות של 50 אחוז לבני המקום בהגרלות בנה ביתך זהו עיוות שיש לתקנו. אני לא מוותר. היועצים המשפטיים משיבים כבר שנים בשלילה באופן אוטומטי, משום שהם לא מעמיקים בנימוקים. החשש של כולם הוא מיצירת אפליה, אך אני מדגיש כי אנו יישוב משותף, ובקשתי היא לתת עדיפות לבני מעלות ובני תרשיחא כאחד. נוצר פה מצב אבסורדי, שמי שמופלה הם דווקא צעירי מעלות-תרשיחא, והיועצים המשפטיים של משרד הבינוי והשיכון נותנים לכך יד. לא ייתכן שבני המקום ימתינו 11 שנים לשיווק של 77 דירות צמודות קרקע, ובהגרלה הם יתחרו עם אנשים נוספים מכל רחבי ישראל… על השר להתעמק בנימוקים שלי, להבין שאין כאן כל אפליה גזעית, ולתת הנחיה להעדפה של 100 אחוז לבני המקום”.

ממשרד הבינוי והשיכון נמסר: “המשרד פועל בנושאים אלה בהתאם להחלטות מועצת רשות מקרקעי ישראל”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *