החלטה: מידע לזכאי הדיור הציבורי יעבור הנגשה

החלטה: מידע לזכאי הדיור הציבורי יעבור הנגשה
שוקלים סנקציות. הכנסת
צילום: ויקיפדיה

ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה להחיל דין רציפות על ההצעה של ח”כ דב חנין וחברי כנסת נוספים, לתקן את חוק זכויות הדייר בדיור הציבורי על מנת להגיש מידע לציבור. הדיון התקיים במסגרת ציון יום הדיור בכנסת, ויו”ר הוועדה, ח”כ איתן כבל הזכיר כי נושא הדיור קרוב לליבו ומוכר לו היטב מראשית דרכו. הוא אף ציין כי יש קבוצות שלמות באוכלוסייה שכלל לא מודעות לזכויות שלהן, ומכאן נובעת חשיבות הצעת החוק.
ח”כ חנין אמר כי כשמציינים יום מיוחד, כמו יום הדיור, המבחן הוא אם נעשה שינוי וועדת הכלכלה עושה את השינוי הזה באמצעות קידום הצעת החוק. “סוגית השקיפות היא קריטית, זה מה שהופך אנשים מנתינים שלא יודעים מה זכויותיהם לאזרחים שיכולים להיאבק”, אמר. הוא הוסיף ובירך על השינוי בעמדת ועדת השרים לחקיקה, שעברה מהתנגדות לתמיכה בהצעה.

שוקלים סנקציות. הכנסת|צילום: ויקיפדיה
שוקלים סנקציות. הכנסת|צילום: ויקיפדיה

לפי ההצעה, חברות הדיור הציבורי יחויבו לשלוח לשוכרים דיווח חצי שנתי, בשפה ברורה ופשוטה, שיכלול פירוט החיובים והתשלומים ששילמו ומידע על חובות ואופן חישובן. כמו כן יכלול הדיווח מידע נוסף על החלטות שהתקבלו בעניינם של הזכאים לדיור ציבורי, האפשרויות העומדות לרשותם לערער על ההחלטות ועוד. בכנסת הקודמת אישרה הוועדה את ההצעה לקריאה ראשונה, וכעת, כאמור, אישרה הוועדה להחיל עליה דין רציפות. המשמעות היא כי כעת תונח ההצעה על שולחן המליאה ויינתן לסיעות השונות בכנסת זמן של שבועיים להתנגד לה. במידה וסיעות הבית לא יתנגדו להצעה תהייה המליאה רשאית להצביע ולהחליט האם להחיל דין רציפות על ההצעה או לא. אם המליאה תצביע בעד החלת דין הרציפות על ההצעה המשמעות היא כי ההצעה התקבלה בקריאה ראשונה, והיא תשוב לוועדה להכנתה לקריאה השנייה והשלישית.
ח”כ יוסי יונה אמר כי צריכה להיות סנקציה על הגופים שיחויבו להעביר מידע ולא יעשו זאת, וקרא למנות נציב מיצוי זכויות בחברות המשכנות.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *