כרמיאל: דירה ב-717 אלף שקל

כרמיאל: דירה ב-717 אלף שקל
המחיר יורד לזכאים. בנייה
צילום אילוסטרציה: אתר pixabay.com

“ורדים השקעות ונכסים” זכתה במכרז להקמת 124 יחידות דיור בשכונת הר כרמי

משרדי השיכון והאוצר הכריזו השבוע על התקדמות בשיווק הדירות בכרמיאל במסגרת המיזם “מחיר למשתכן”. עוד נמסר, כי הזוכה במכרז, חברת “ורדים השקעות ונכסים”, תבנה בשכונת הר כרמי 124 יחידות דיור. מחיר דירת 80 מ”ר, הכוללת מרפסת, חנייה ומחסן, יעמוד על כ-717,425 שקל. מחיר דירת 100 מ”ר, חנייה, מרפסת ומחסן – כ-880,476 שקל, ודירת 110 מ”ר, חנייה, מרפסת ומחסן – 962 אלף שקל.

המכרז החדש מביא איתו שינוי משמעותי: עד כה נבנו בעיר דירות ארבעה וחמישה חדרים, מכיוון שגם לקבלנים וגם לעירייה היה נוח למכור דירות במחירים גבוהים לרוכשים אמידים. בעקבות הלחץ של משרדי האוצר והשיכון, הוחלט על בניית דירות קטנות יחסית, של 80 מ”ר, לצד הדירות הגדולות יותר, וכך הגיע המחיר הסופי לסכום נמוך ממיליון שקל.

המחיר יורד לזכאים. בנייה|צילום אילוסטרציה: אתר pixabay.com
המחיר יורד לזכאים. בנייה|צילום אילוסטרציה: אתר pixabay.com

בשיטת “מחיר למשתכן” זוכה הקבלן שמתחייב למכור את הדירות הזולות ביותר. במקביל, בפריפריה המדינה מציעה מענק וסיבסוד פיתוח, ועל פי ההערכה, הדבר יוזיל את מחירי הדירות בפריפריה בכ-200 אלף שקל.

שכונת הר כרמי נבנית כרצף אורבני של שכונת גבעת רם בדרום העיר ומתחברת לנתיבי תחבורה מרכזיים: כביש 85 עכו-צפת וכביש 784 למשגב. המתחם ששווק, הוא אחד משישה מתחמים בשכונה, הכוללת שטח לבניית 538 דירות. השטח שהוצא לשיווק עומד על כ-23,754 מ”ר, והוצאות הפיתוח יעמדו על 18,876,656 שקל.

ממשרד האוצר נמסר, כי בשכונת הר כרמי יוקמו שירותים מותאמים למשפחות צעירות ובכלל זה פארקים, גני שעשועים, גני ילדים, בתי ספר, שירותי בריאות, בית כנסת, שטחי מסחר, מגרש ספורט ועוד. בחלקה הדרומי של העיר מתוכננת כניסה חדשה לכרמיאל והקמת תחנת רכבת, לשיפור הנגישות למרכז הארץ. הפרויקט מתאפיין ברובו בבנייה רוויה ובמעט בתים צמודי קרקע.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *