חיפה: הרכבת תרד, 7,700 דירות יוקמו

חיפה: הרכבת תרד, 7,700 דירות יוקמו
הדמייה של מיזם השיקוע של הרכבת בחיפה
צילום: עיריית חיפה

מועצת מקרקעי ישראל אישרה את מתווה ההסכם עליו חתמו שר האוצר משה כחלון וראש העיר חיפה, יונה יהב הכולל את שיקוע מסילת הרכבת בעיר ויצירת רצף בין העיר והים, בעלות של כ-1.3 מיליארדי שקלים.

על פי ההסכם, גם תוקמנה כ-7,700 יחידות דיור חדשות על קרקעות המדינה לאורך רצועת החוף של חיפה.  שיקוע הרכבת יאפשר את פיתוח חזית הים וסביבתה הכוללים בניה של כ-43,000 מ”ר של שטח מסחרי באזור בית המכס, 200 יחידות דיור בקמפוס הנמל, 500 דירות באזור רחוב אל עתיקה (שמתוכן 100 על קרקעות מדינה), 300 יחידות דיור באזור תחנת בת גלים, ו-500 יחידות דיור בחזית הים העירונית לצד כ-70,000 מ”ר של שטחי תעסוקה, מלונאות ומסחר.

הדמייה של מיזם השיקוע של הרכבת בחיפה | צילום: עיריית חיפה
הדמייה של מיזם השיקוע של הרכבת בחיפה | צילום: עיריית חיפה

בנוסף, סוכם כי ישווקו כ-4,400 יחידות דיור נוספות במבואה הדרומית, כ-1,300 יחידות דיור באזור בה”ד חיל הים, כ-380 יח”ד באזור מורדות לינקולן וכ- 500 יחידות דיור באזור סטלה מאריס. עלות הפרויקט מוערכת בכ-1.3 מיליארדי ש”ח. נבחנו מספר אפשרויות למימון פרויקט השיקוע, כאשר עיקר המימון יגיע מההכנסות מתוספת הבינוי שיאפשר הפרויקט.

ראש העיר חיפה יונה יהב אמר: “צלחנו עוד אבן דרך מהיותר מורכבות, המראות את רצינות המדינה לתקצב ולקדם את חזית הים העירונית במערב הנמל וכן את התפיסה התיכנונית המחייבת התייחסות לחסמים מורכבים כגון הסרת חיץ הרכבת.

“התקדמות התיכנון מאפשרת לגופים הרלוונטיים את מימוש החזון העירוני. השלמתה תישא פרות העולים על ההשקעות בטווח המיידי הן בערך הכלכלי והן ברווחת החיים של תושבי העיר שיוכלו להנות מהשטחים הציבוריים על שפת רציף הנמל המערבי”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *