דרישה להפסקת הליכים משפטיים נגד שכונת הארגזים

דרישה להפסקת הליכים משפטיים נגד שכונת הארגזים
"קורת הגג שלהם רועדת". שכונת הארגזים
צילום: יסמין, ויקיפדיה

יו”ר ועדת הפנים דודי אמסלם: “אני מתבייש. כל עוד אנשים חיים פה הם זכאים לפינוי אשפה ולכביש נורמלי”

ועדת הפנים והגנת הסביבה בראשות ח”כ דודי אמסלם תוציא מכתב לפרקליטות ותבקש לעצור את כל ההליכים המשפטיים כנגד תושבי שכונת הארגזים בתל אביב עד שימוצה ניסיון להגיע איתם להסדר הוגן, כך הודיע יו”ר הוועדה ח”כ דודי אמסלם בסיור של הוועדה היום בשכונה בהשתתפות הח”כים יוסי יונה, אורן חזן, יעל כהן פארן, תמר זנדברג, דב חנין ואמיר אוחנה. לסיור נלוו עשרות מתושבי השכונה.
עובדיה גולסטני, נציג התושבים אמר לחברי הכנסת: “הגעתם אלינו ביום יפה ובוססתם בשלוליות. תארו לעצמכם מה קורה פה בגשם. אני מצפה שהמדינה תיכנס לעובי הקורה. יש פתרונות. הקבלן צריך לקבל מה שמגיע לו, אבל יש כאן בעיה אנושית וחייבים לשבת עם התושבים. כל פגישה בלי תושבים זו פגישה פסולה”.

"קורת הגג שלהם רועדת". שכונת הארגזים|צילום: יסמין, ויקיפדיה
“קורת הגג שלהם רועדת”. שכונת הארגזים|צילום: יסמין, ויקיפדיה

ח”כ אמסלם השיב: “לנו אין סיג ושיח עם היזם. תפקידו להרוויח והוא לא צד בעניין. אנחנו מתנהלים מול המדינה. אבקש מהפרקליטות לעצור הליכים משפטיים ומעיריית תל אביב לא לבצע צווי הריסה ופינוי עד שיגיעו להסדר הוגן עם התושבים. נקיים דיון מעקב בעוד חודש וחצי. אני מתחייב למקסימום מאמץ. מעולם לא ראיתי מתחם כזה בירושלים. אני מתבייש. אנשים חיים פה. הם זכאים לפינוי אשפה ולכביש נורמלי כל עוד הם פה. אפנה למנהל אגף שיפור פני העיר להביא כמה טרקטורים לסתום בורות ולתת לאנשים קצת אוויר”.
ח”כ תמר זנדברג אמרה: “אנו הנציגים של התושבים. באנו לעבוד בשבילכם. לא מטריד אותנו שהתב”ע כבר כתובה. זה לא המקרה הראשון שבו סבך של תוכניות תכנון והליכים משפטיים חוברים על מנת לסגור על אנשים כמו צבת. במאבק ציבורי אפשר לעמוד מול ולעשות צדק”.
מיטל להבי, סגנית ראש עיריית תל אביב אמרה: “שום דבר לא השתנה כאן 20 שנה, אבל אני אופטימית כי אני יודעת שיו”ר הוועדה ח”כ דודי אמסלם עצר תהליכים בליפתא. אתם לא מקרה ייחודי. כשאנשים לא ישנים בלילה כי קורת הגג שלהם רועדת, זה הכי גרוע”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *