הלב החדש של ישראל

הלב החדש של ישראל

מי אמר שדירות יוקרה צריכות לעלות יותר? כרמי הנדיב הפרויקט החדש בקריית מלאכי מאפשר למשפחות לגור במיקום מרכזי בארץ במחיר שכל אחד יכול להרשות לעצמו

ההחלטה על מקום מגורים, היא לא החלטה פשוטה, אין ספק כי זהו צעד משמעותי מאד בחיים. אולי בשל הסיבה הזו משפחות המחפשות היכן לבנות את ביתן לוקחות בחשבון מספר גורמים חיוניים אותם הן נוהגות לבחון. בין השיקולים הבולטים לרוב ייבחנו, המיקום הגיאוגרפי, הקהילה המתגוררת במקום, איכות הדירה ומחיר הדירה. כשלרוב העדיפות היא למקום מגורים שיאפשר שילוב בין ארבעת הקרטריונים הללו.

שכונת כרמי הנדיב ממוקמת בצמוד לקריית מלאכי על קרקע פרטית, בין כפר ורבורג לבאר טוביה, ומתפרסת על פני שטח של כ-525 דונם. ב 1887 זיהה הברון רוטשילד את ההזדמנות שיש באדמות הללו, הוא רכש אותן מתוך מגמה ציונית להפריח את המקום וליישב אותו באוכלוסיה ערכית. מאה שנים אחרי החלום שלו מתגשם בצורת פרויקט כרמי הנדיב אשר אמור לאכלס למעלה מ 3,000 יחידות דיור.

מרכז המבקרים של כרמי הנדיב| צילום מערכת
מרכז המבקרים של כרמי הנדיב| צילום מערכת

הסמל שנבחר לקבל את פניהם של הנכנסים בשערי משרד המכירות הממוקם בשטח אתר הבנייה היא מרכבה מקורית מלפני מאה חמישים שנה, לצד חביות יין מעץ אלון. המחברים אותנו אל התקופה בה בחר הברון רוטשילד להשקיע באזור.

חברת רוטשיין וחברת צפחה אשר להן נסיון רב בפרויקטים בקנה מידה ארצי גדול, חברו יחד לפרויקט הנוכחי מתוך הבנה כי הפוטנציאל של האזור הוא עצום ויש כאן הזדמנות נדירה לממש אותו. קריית מלאכי נמצאת כיום בגישה ישירה לכבישים ראשיים לכל הערים המרכזיות בישראל, כך שהמיקום הגיאוגרפי הוא בגדר מצויין.

“אנשים מתלהבים מהאזור, מהמרכז החדש של ישראל, בקרבת מושבים” מספר מנחם שנדור איש המכירות של הפרויקט “בפריפריות של תל אביב היום זה לא דיור בר השגה. כאן זו הזדמנות, אנשים יודעים מה המחירים היום ליד תל אביב. החלום של כולם זה מרכז הארץ, ואנחנו אומרים שהמרכז החדש זה פה. תחבורה, כבישים וכו. כשהרכבת תהיה מוכנה יקח שלושים דקות להגיע לעזריאלי, אז למה לשם עוד מליון ש”ח על מיקום גיאוגרפי אחר?”

אישור התב”ע להקמת אלפי יחידות דיור, מיקם את קריית מלאכי בעיתוני הכלכלה. העיתון גלובס הכתיר את העיר כעיר עם אחוז הצמיחה הגבוה ביותר בישראל בתחום .הנדל”ן, מה שהופך אותה כמומלצת ביותר להשקעה. תנופת הבנייה הובילה לזינוק של לא פחות מ-17.1% במחירי דירות שלושה חדרים

בגבול קריית מלאכי נושקת  לשדות של כפר וורבורג| צילום רחפן
בגבול קריית מלאכי נושקת לשדות של כפר וורבורג| צילום רחפן

יוחנן מדינה, יועץ כלכלי רכש לשניים מילדיו דירות בפרויקט מתוך מחשבה על הפוטנציאל במקום.
“אנחנו כהורים רצינו שתהיה אפשרות לילדים לבית במקום מתפתח” הוא מספר “כשמודיעין רק הוקמה והייתה גבעה, רכשנו שם בית, כך גם היה בשוהם כשהרחוב הראשי היה רק עפר, התקווה שלי היא שהמקום כאן יהפוך לשוהם או מודיעין הבאה” אומר מדינה. “מבחינתי זו השקעה בעתיד של הילדים שלי” הוא מסכם.
אבל נדמה שהאטרקציה המרכזית כאן היא דווקא מחירי הדירות, מכיון שהאזור מממש רק עתה את תנופת הבנייה, מחירי הדירות המוצעים הם עדיין בגדר הזדמנות. כך למשל דירת יוקרה של ארבעה חדרים נמכרה בפחות ממליון ש”ח, דירת שלושה חדרים נמכרה בשמונה מאות ושישים אלף ש”ח.

עד כה, הציפייה המוגזמת מהפרויקט לא מאכזבת. 222 הדירות בשלב א’ שהוצעו לרוכשים נמכרו תוך מספר חודשים. מי שגולש בקבוצת הפייסבוק שפתחו הדיירים יכול לזהות שמדובר בפרופיל של משפחות איכותיות, ציוניות אשר רבות מהן משתייכות למגזר הדתי. בשלב ב’ שנפתח רק לפני מספר חודשים ומציע בניינים חדשים של 13 קומות עם דירות גדולות, נמכרו כבר חצי מהדירות. נראה שרב הביקוש על ההיצע ובקצב שבו הדירות נבנות הפרויקט צפוי להיות מאוכלס כבר ב 2017 .


קהילה ערכית ואיכותית | צילום משפחת ירחי
קהילה ערכית ואיכותית | צילום משפחת ירחי

“רוב האנשים שמגיעים אלינו מבקרים קודם כל בקבוצת הפייסבוק של הדיירים” מספר עמנואל וסרטייל מחברת ציפחה אינטרנשיונל”כשהם רואים באיזה משפחות מדובר הם מיד רוצים להצטרף. כי מצד אחד רואים מגוון של אנשים מצד שני יש כאן רמה גבוהה. יש פה משהו קסום בנושא של הקהילה ואנחנו בהחלט רואים את זה, שאחד מהדברים המרכזיים שמושכים לכאן משפחות זו הקהילה שהתהוותה במקום”

יש מי שרואים דווקא בחיבור לאוכלוסייה הקיימת של קריית מלאכי יתרון והזדמנות חברתית. “חיפשנו שיהיה לנו מקום משפחתי לגדל את הילדים בבטחה עם קהילה טובה” מספר רוכש פוטנציאלי “אבל מצד שני לא רצינו לגור בבועה ‘היי סוסייטי’ חשוב לנו לתרום גם לחברה. להיות בתוך מגוון החברה הישראלית ולא מנותקים באיזשהו ישוב מבודד”

נראה שאחת הסיבות לכך שמשפחות מהמגזר הדתי נמשכות למקום הם מוסדות החינוך המצויים בקרבת מקום. בין היתר הישיבה הגבוהה במרכז שפירא הסמוך, אולפנת גבעת וושינגטון ובקריית מלאכי בתי הספר הממ”ד התורני ועוד.

פרויקט כרמי הנדיב ממעוף הציפור | צילום הדמיה מותג בפרסום
פרויקט כרמי הנדיב ממעוף הציפור | צילום הדמיה מותג בפרסום

“הפרויקט הזה זה פרויקט שאני מאד גאה להוביל אותו” מסכם מאיר הרשקוביץ סמנכ”ל השיווק “זכיתי להוביל הרבה פרויקטים גדולים כמו מודיעין עלית שבו שיווקנו 3000 יחידות וגם פה, אני מאמין בהחלט שנצליח לשווק שלושת אלפים יחידות דיור. אני חושב על הפרויקט בבוקר וחולם עליו בלילה. אני מאמין מאד במקום ומאמין שהוא יתפתח. בילדותי גרתי כאן בסביבה ובכל פעם שאני מגיע לכאן אני מרגיש התרוממות רוח מכך שהמקום בתנופה. אין לי ספק שמי שיקנה פה יעשה את עסקת חייו. אני מאמין במקום עד כדי כך שרכשתי כאן לילדים שלי את הבית שלהם לחיים”

לאתר כרמי הנדיב לחצו כאן


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *