הושלם מיזוג “פרזות” עם “עמידר החדשה”

הושלם מיזוג “פרזות” עם “עמידר החדשה”
הכסף יסייע לפריפריה. בנייה
צילום: אתר pixabay.com

משרד הבינוי והשיכון חתם על הסכם התחדשות עירונית עם חברת עמידר

במסגרת המהלכים של משרד האוצר ומשרד הבינוי והשיכון, הושלמה השבוע העברת המניות של חברת הדיור הירושלמית “פרזות” ל”עמידר החדשה”. כזכור, בספטמבר האחרון אישרה ועדת הכספים את מיזוג חברת הדיור הממשלתית- ירושלמית ‘פרזות’ עם חברת “עמידר החדשה”, וזאת כצעד נוסף בייעול מנגנון הדיור הציבורי בישראל, תוך צמצום כפל עלויות מנהלתיות והפניית התקציב הפנוי לרכישת יחידות דיור נוספות לטובת הדיור הציבורי.

המיזוג מאפשר את מימושם של כ-130 מיליון השקלים שבקופת “פרזות” לטובת רכישת כ-100 דירות לדיירי הדיור הציבורי בירושלים, הממתינים שנים רבות לדירות.

הכסף יסייע לפריפריה. בנייה|צילום: אתר pixabay.com
הכסף יסייע לפריפריה. בנייה|צילום: אתר pixabay.com

צעד זה מצטרף לשורת מהלכים בתחום הדיור הציבורי שיצאו לדרך בשנה וחצי האחרונות. בין השאר, נרכשו כאלף דירות, אוכלסו כ-600 דירות ריקות על ידי הגמשת קריטריונים, החל פרוייקט לבניית 2600 דירות בשיתוף הסוכנות היהודית ועמיגור, הושג סיכום תקציבי תוספתי בסך של 150 מיליון ש״ח לטובת רכש דירות לממתינים למעלה מ 9.5 שנים לדירה והוקדשו 100 מיליון ₪ לרכש דירות עבור נכים רתוקים. כמו כן, נחתם הסכם עם חברת חלמיש, במסגרתו כ- 75 מיליון ש”ח שבקופת החברה הועברו לטובת רכישת דירות לדיירי הדיור הציבורי בתל אביב- יפו.

בנוסף, משרד הבינוי והשיכון חתם על הסכם התחדשות עירונית עם חברת עמידר, במסגרתו רווחים מפרוייקטים של התחדשות עירונית באזורי הביקוש יופנו לשיפוץ דירות בפריפריה.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *