נופש ושופינג במקום מגדל שומם

נופש ושופינג במקום מגדל שומם
היה פיצוץ. המגדל לאחר ההרס
צילום: עיריית עכו

במקום המבנה גבוה ביותר שנהרס בארץ עד היום, עתידים להיבנות בעכו בית מלון, מרכז מסחרי, בנייני דירות, אולמות אירועים ועוד

בעכו יוקמו בקרוב מלון ומרכז מסחרי על המקום בו שכן המגדל העגול, בכניסה לעיר. כפי שדיווח אתר “המומלצים”, ביום שישי שעבר בוצע פיצוץ מבוקר בעזרת כטון חומר נפץ. שניות לאחר מכן קרס על צידו, כמתוכנן, המגדל שגובהו היה כ-50 מטר. לצורך אבטחת המשימה הוצבו שוטרים ומאבטחים רבים, והופסקה תנועת הרכבות וכלי הרכב בסמוך. עיתונאים רבים ותושבים סקרנים הגיעו למקום וצפו בפיצוץ ממרחק בטוח.

מונאל חמוד, הבעלים של “מרכז המזון” בכפר ירכא, אשר רכש את המבנה שנהרס ואת האזור שסביבו, מתכנן להקים מרכז מסחרי גדול, מלון ובו כ-250 חדרים, וכן בנייני מגורים. בנו, סמיר חמוד, המכהן כסמנכ”ל מרכז המזון: “מדובר בפרויקט ענק, שיעניק חזות חדשה לכניסה הדרומית לעכו. המקום יהפוך לאחד האזורים המרכזיים ויכלול גם שני אולמות אירועים, ספא, מועדון כושר ועוד. נכון להיום, טרם נאמד סכום ההשקעה, ועדיין לא ברור מתי יסתיימו העבודות”.

היה פיצוץ. המגדל לאחר ההרס|צילום: עיריית עכו
היה פיצוץ. המגדל לאחר ההרס|צילום: עיריית עכו

כזכור, ההחלטה על הריסת המבנה התקבלה בחודש פברואר, לאחר שבית המשפט המחוזי בחיפה דחה את העירעור נגד צו ההריסה שהוציא בית משפט השלום בעכו, ב-18 במאי 2015. המבנה, שתוכנן לשמש בית מלון מפואר בשם “פנינת הים”, אמור היה להיהרס מכיוון שהעבודות לא הושלמו בעקבות קשיים כלכליים אליהם נקלעה חברת “בולוס גד תיירות ומלונאות”.

השטח והמבנה שעליו נמכרו לחברת “צומת יזמות השקעות בנדל”ן”, ושופטת בית משפט השלום בחיפה, שושנה פיינסוד-כהן, קיבלה את דרישת העירייה להרוס את המבנה בטענה שהוקם בסטייה מההיתר שהוצא בשנת 2000. במקום נבנו 16 קומות במקום 32 קומות מאושרות, בחיפוי חלקי, ללא מחיצות וללא חלונות. עוד נטען, כי תוקף ההיתר פג ב-2003, ומכיוון שהמבנה לא הושלם והפך למפגע חזותי, בטיחותי וכלכלי, לא ניתן לחדש לו את ההיתר ולכן הוחלט להרוס אותו.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *