תוכנית התחדשות עירונית בק. חיים

תוכנית התחדשות עירונית בק. חיים
פי שניים. הרחוב המשופץ
הדמיה: גולדמן

המיזם מאפשר להכפיל את המבנים הקיימים מ–412 יחידות דיור לכ–800 יחידות, באמצעות תוספת קומות על גגות הבניינים הקיימים

בקרית חיים נערך טקס הנחת אבן הפינה לפרויקט עיבוי–בינוי שדרות מח”ל בקרית חיים. זהו המבנה הראשון מבין 22 מבנים שייבנו במסגרת תוכנית ההתחדשות, יוזמת האגף לתכנון עיר בעיריית חיפה, בשיתוף משרד השיכון.

המתחם ממוקם לאורך גבולה הצפוני של קרית חיים עם קרית ים, ומשתרע בין שפת הים במערב לקרית שמואל במזרח, על שטח כולל של כ-68 דונם. במתחם כיום יש 22 ‘מבני רכבת’ ישנים, שנבנו עוד בשנות החמישים של המאה שעברה, ובהם דירות קטנות ששטחן הממוצע כ-60 מ”ר בלבד.

פי שניים. הרחוב המשופץ|הדמיה: גולדמן
פי שניים. הרחוב המשופץ|הדמיה: גולדמן

התוכנית המאושרת חפ/2218 למתחם מח”ל הוכרזה על ידי הממשלה בשנת 2003, ומאפשרת להכפיל את המבנים הקיימים מ–412 יחידות דיור לכ–800 יחידות, באמצעות תוספת קומות על גגות הבניינים הקיימים.

התוכנית תכלול בין היתר חיזוק המבנים בפני רעידות אדמה; שיפוץ יסודי של חזית המבנים; הרחבת הדירות הקיימות מ–60 מ”ר לעד 86 מ”ר לכל דירה, על ידי הוספת חדר שיהווה מרחב מוגן; בניית מרפסת שמש לכל דירה קיימת; החלפת התשתיות החיצוניות; בניית חדר מדרגות תקני חדש, ותוספת מעלית בכל כניסה. השיפוץ וכל התוספות יבוצעו ללא עלות לבעלי הדירות הנוכחיים, אשר יוכלו להמשיך ולהתגורר בבתיהם במהלך ביצוע עבודות הבנייה.

במקביל, תזכה השכונה לשיפוץ יסודי, החל מטיפוח החצרות, הגדלת מספר מקומות החנייה של הדיירים, פיתוח הגנים הציבוריים ושדרוג של המגרשים ומתקני המשחק.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *