תוכנית בנייה בעיר הצפופה בישראל

תוכנית בנייה בעיר הצפופה בישראל
עד שש קומות. התוכנית ל-1,900 יחידות דיור בצפון העיר בני-ברק
הדמיה: עיריית בני ברק

בצפון בני ברק תוקם שכונת מגורים חדשה ובה 1,900 יחידות דיור

עיריית בני-ברק ורשות מקרקעי ישראל מקדמות הקמה של שכונת מגורים חדשה בצפון העיר, ובה 1,900 יחידות דיור. המיזם החדש הוא חלק מתוכנית המתאר החדשה של בני-ברק שהופקדה לפני כחודש על ידי הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה. המיזם כולל בנייה של 10 אלפים דירות, ובכלל זה 1,900 יחידות הדיור בצפון העיר.

מדובר בקרקע הנמצאת בשטחי רשות מקרקעי ישראל, ובמסגרת הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור, הוחלט כי הבניינים יהיו בני שש קומות, שיכללו בעיקר דירות בנות 100 מ”ר בממוצע. ראוי להבהיר כי בעיר יש הגבלת בנייה לגובה, מאחר ורוב הציבור החרדי לא סומך על מעליות שבת וכמו כן, רבי קומות מצריכים שימוש במשאבות מים שגורמות לחילול שבת. לכן הוחלט על פשרה במסגרתה הבניינים יהיו בני שש קומות ולא יותר, למרות המחסור העצום של דירות בעיר.

 עד שש קומות. התוכנית ל-1,900 יחידות דיור בצפון העיר בני-ברק|הדמיה: עיריית בני ברק
עד שש קומות. התוכנית ל-1,900 יחידות דיור בצפון העיר בני-ברק|הדמיה: עיריית בני ברק

השכונה תכלול כמובן בתי-כנסת, מוסדות חינוך וציבור, אבל גם מדרכות רחבות ומערכות שבילים להולכי-רגל. קווי אוטובוסים וקווי “רכבת קלה” מתוכננת לאזור, יחברו את השכונה למכרז העיר, וכמו כן יוקם גשר לכלי-רכב ולקו “הרכבת הקלה”, בהמשך רח’ הרלינג, שיחלוף מעל מסילת הרכבת.

אברהם טננבוים, מזכיר העירייה ודוברה מסר: “תכניות הבינוי של השכונה החדשה מבוססות על תכנית בניין עיר 572 שקודמה ע”י הרב חנוך זייברט, ראש העיר ויו”ר הועדה המקומית לתכנון ולבניה והרב אברהם רובינשטיין, מ”מ רה”ע ויו”ר ועדת המשנה לתכנון ולבניה, ובתיאום עם אדריכל ישראל קשטן, מהנדס העירייה. תכנון השכונה מבוסס גם על עקרונות שקודמו ע”י רשות מינהל מקרקעי ישראל, באמצעות החברה המתכננת, בהנהלת אינג’ אורי הורביץ ואדריכל פרופ’ אלי פירשט”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *