שר האוצר: “הפסקתי את הספסרות בקרקע”

שר האוצר: “הפסקתי את הספסרות בקרקע”
"לא חושש לקבל החלטות". משה כחלון
צילום: יח"צ

במפגש מיוחד עם ראשי המועצות האזוריות בישראל, משה כחלון הבהיר שהוא מתכוון להמשיך ולהיאבק ביוקר הדיור

שר האוצר משה כחלון התארח למפגש מיוחד עם ראשי המועצות האזוריות בישראל, שהתקיים במועצה האזורית חבל מודיעים. שמוליק ריפמן, יו”ר מרכז המועצות האזוריות וראש המועצה האזורית רמת הנגב, בירך את השר ואמר: “למרחב הכפרי ולחקלאות בישראל יש הזדמנות שלא תחזור על עצמה עם כחלון. אחרי תקופה שאופיינה בחילוקי דעות וחוסר נכונות להקשיב יש שר שיודע להקשיב ולקבל החלטות. ביטול מס המעסיקים מעניק אוויר לחקלאים שנואשים לידיים עובדות, אישור היחידה השלישית בנחלה נגרר בדיונים שש שנים עד שכחלון קיבל החלטה. אני בטוח שביחד נוכל לקדם את המרחב הכפרי בפרט ואת ישראל בכלל”

"לא חושש לקבל החלטות". משה כחלון|צילום: יח"צ
“לא חושש לקבל החלטות”. משה כחלון|צילום: יח”צ

כחלון אמר לראשי המועצות האזוריות: “יש פה מהלך חריף שיתרחש בחודשים הקרובים (על מחיר למשתכן). יש קבלנים ויזמים שמבינים שהרווח שלהם יירד והם יעשו הכל כדי לעצור את התכנית. הדבר הזה יהיה. היזמים שהרוויחו 400 אלף שקל ירוויחו מאה אלף, לא קרה כלום. תהליכים שהיו נמשכים שנים נסגרו תוך חצי שנה של עבודה. אני הפסקתי את הספסרות בקרקע.
“יש מתח בין המרחב הכפרי ובין הערים ויישובי הפריפריה. אבל המדינה יודעת לשאת בנטל ולתת גם ל”עיירות הפיתוח” וגם לקיבוצים. כשאני נאבק על משיכת תושבים לערי הפריפריה – זה לא בא על חשבון אף אחד. יש למדינה כסף, מקסימום יהיו לה קצת פחות הכנסות. את מס המעסיקים חוקקו כשהייתה אבטלה של 11 אחוז, עכשיו יש 5 אחוז ואין בו צורך, אז למה להטיל עול? השכל הישר חייב את ביטולו, וכך עשיתי.
“אתם המנהיגים צריכים להבין שיש כאן הזדמנות וצריך לנצל אותה. עד היום רק התעסקתי בלתקן מה שלא עשו כאן כבר כמה עשורים. אני לא חושש לקבל החלטות מרחיקות לכת, המצב שבו הסמכויות כולן במקום אחד לא יחזור.”


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *