מעלות: שכונה בקצה נחל כזיב

מעלות: שכונה בקצה נחל כזיב
"פנינות נדל"ן מבוקשות". מתחם כזיב
צילום הדמיה: יוסף צרפתי

בעירייה התעקשו שרמ”י תשווק את השטח במחיר מינימום של כ-100 אלף שקל ליחידת דיור בשל האטרקטיביות הגבוהה של המתחמים האלה

עיריית מעלות הודיעה השבוע כי אושרה התוכנית להקמת השכונה “מתחם כזיב”, בקצה מצוק נחל כזיב.

לצד הקמת דירות בבנייה רוויה, קידמו העירייה ורשות מקרקעי ישראל שכונה המיועדת על פי הצהרת הרשות המקומית, “לאוכלוסיות חזקות ומבוססות”.

"פנינות נדל"ן מבוקשות". מתחם כזיב|צילום הדמיה: יוסף צרפתי
“פנינות נדל”ן מבוקשות”. מתחם כזיב|צילום הדמיה: יוסף צרפתי

במתחם יהיו שישה מבני מגורים, בני שלוש-ארבע קומות בלבד, שכל אחד מהם יחולק לשתי כניסות, ובסך הכל המתחם יכלול 54 יחידות דיור. מכיוון שמדובר בבנייה מדורגת על צלע ההר, גם לדירות הקרקע וגם ליחידות העליונות יהיו גינות ומרפסות גדולות.

הפרויקט ישווק על ידי רשות מקרקעי ישראל כמתחם אחד לקראת סוף השנה, ובעירייה הצהירו כי על פי ההסכם, רמ”י תציע את השטח עם מחיר מינימום, של כמאה אלף שקל ליחידת דיור. בנימוקים לקבלת ההחלטה נמסר: “בעבר המכרזים בעיר היו ללא מחיר מינימום, מה שאיפשר ליזמים להציע הצעות כמעט אפסיות בגין מחיר הקרקע במכרז. ההחלטה התקבלה בשל האטרקטיביות הגבוהה של המתחמים האלה”.

בעירייה ציינו כי על פי התחשיבים שלהם, דירות גן או גג בפרויקט זה יעלו כ-1.5 מיליון שקל, ואילו דירות הביניים יעלו כ-1.2 מיליון שקל.

ראש העיר, שלמה בוחבוט: “המתחמים האלה מושכים עניין הן בקרב הקהל המקומי והן בקרב תושבי חוץ. הם מוקמים בשכונות קיימות, כך שמרבית התשתיות הציבוריות והמרחביות כבר נמצאות. לצד זה, נדאג להקים פארק משחקים חדש, כביש מחבר, חניות, תאורה ותוספת כיתות גן ובית ספר במוסדות החינוך שכבר קיימים בסביבה הקרובה למתחם. בנוסף, נשדרג את טיילת נחל כזיב, שכיום עוברת בתוך במתחם, כחלק מתוכנית הפיתוח שלו. בתום כל זאת, אין לי ספק שהמתחמים האלה יהיו פנינות נדל”ן מבוקשות”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *