פורום בכירי הנדל”ן של דן אנד ברדסטריט

פורום בכירי הנדל”ן של דן אנד ברדסטריט
משתתפי פורום הנדל"ן השנתי של דן אנד ברדסטריט
צילום מערכת המומלצים

חמושים בחיוכים וחליפות מחויטות התייצבו הבוקר בכירי הנדל”ן בפורום השנתי של דן אנד ברדסטריט, במסגרת פורום 100 DUN’S וגלובס. בין היתר החוו את דעתם האישית על אסון החניון ועל חברת דניה סיבוס

יגאל דמרי, בעלי חברת י.ח דמרי טען בין היתר ״דניה סיבוס היא חברה שעובדת באיכות טובה, בואו לא נכפיש את שם החברה כי סה”כ היא חברה טובה. לגבי מה שקרה שם כל אחד יכול לנחש. יכול להיות שמדובר בכשל תכנוני בתור חברה מבצעת אתה מקבל תוכניות ומבצע לא נכנס לכל פרט”.

עוד הוסיף: “יש לי את המסקנה האישית שלי על איך זה קרה, אבל לא אעלה את זה בפורום כדי שלא אשפיע על מי שחוקר את הנושא. מקרים כאלו בענף הבנייה לא מתרחשים כל יום , לא כל שנה וגם לא כל עשר שנים . חברות הבנייה משתדלות לעשות את הכי טוב, אבל כל דבר יכול לקרות”.

אוהד דנוס יו”ר לשכת השמאים נשאל על ידי עורך גלובס, חגי גולן, מי מפקח על הנושאים הללו,  האם התוכניות עוברות פיקוח, האם יש גורם מפקח על ענף הנדל”ן, איך זה שישנם 17 מפקחים על 13 אלף אתרי בנייה בישראל.

“בסופו של דבר המדינה אשמה. מה שקרה פה עם מחירי הדיור, עם מתח הרווחים ועם הלחצים שהקבלנים עוברים בשנים האחרונות, כשאני שומע על יזם שרוצה לחסוך אני לא מאשים אותו. הוא רואה את תשומות הבנייה שלו עולות, מרגיש את החסכים האדירים בכוח אדם. באופן כללי היזמים והקבלנים בארץ יכולים ללכת עם ראש מורם הבנייה בארץ היא בנייה טובה כשאתה לוקח את מכלול הנסיבות לא צריך להפנות אצבע מאשימה כלפי היזמים אלא כלפי ממשלת ישראל שלא טורחת באמת לפתור את הבעיות בענף”.

דניאלה פז ארז, מנכ”לית פז הנדסה וכלכלה, התייחסה אף היא לאירוע “הענף נמצא באובר-קפסיטי מטורף מבחינת ביצוע. המדינה הגדילה את כמות התחלות הבנייה מ-30 אלף בשנה, להיקפים של ה-50 אלף בשנה המשמעות היא הכפלה של כמות המהנדסים, הכפלה של כמות הפועלים ושל הקונסטרוקטורים. אז אין ספק שבמצב כזה, כשיש עודף ביקוש מטורף מעגלים פינות כדי למנוע פשיטת רגל”

בכנס השתתפו בין היתר : מנכ”ל גב ים – אבי יעקובוביץ, מנכ”ל שיכון ובינוי – תמיר דגן, יו”ר אלעד מגורים – גל נאור, מנכ”ל אמות השקעות – אבשלום מוסלר, מנכ”ל אחים דוניץ – ניסים אחיעזרא, מנכ”ל קרדן נדל”ן – מיכאל זיסמן, מנכ”ל אזורים – דרור נגל, מנכ”ל קבוצת אשטרום – ירון משורר, מנכ”ל ובעלים י.ח דמרי – יגאל דמרי, צביקה וגיורא אקרשטיין – אקרשטיין תעשיות, יו”ר לשכת השמאים- אוהד דנוס. דניאלה פז ארז, מנכ”ל פז כלכלה והנדסה. עו”ד דיויד אמיד שותף מנהל בחברת ש. בירן ושות’ . אורנה צור ומשה צור, בעלים צור אדריכלים. עורכי הדין צבי ושמואל שוב ממשרד עורכי הדין שוב ושות’ .

את הכנס פתחה סיגל מאור משנה למנכ”ל דן אנד ברדסטריט ישראל והנחה חגי גולן, העורך הראשי של גלובס.

לכל התמונות מהכנס


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *