עכו: עוד מיליון שקל יושקעו בהנצחת הרב כדורי

עכו: עוד מיליון שקל יושקעו בהנצחת הרב כדורי
משקיעים במסורת. ראש העיר והרב כדורי
צילום: עיריית עכו

הרב יוסף כדורי מירושלים, בנו וממשיך דרכו של הרב דוד כדורי זצ”ל נועד עם ראש העיר עכו שמעון לנקרי וביקר יחד עימו באתר לבניית בית כנסת ומרכז מורשת להנצחת המקובל הרב יצחק כדורי זצ”ל בעיר. אל הרב כדורי התלוו גם נציגו בגליל, שמואל חאייק וראש מנהל תשתיות וסגן מהנדסת העיר איגור מאיורסקי, המלווה מטעם העירייה את הקמת הפרויקט.
בית הכנסת ומרכז המורשת מוקמים בימים אלה במתחם שעל כביש עכו-נהריה, פינת רחוב דושניצקי, שם עתידה לקום שכונת מגורים עם כ-1200 יחידות דיור.
הרב יוסף כדורי התרשם מקצב הבנייה והודה לראש העיר שמעון לנקרי על התגייסותו להקמת הפרויקט. “אנו שמחים וגאים להקים מרכז מורשת לזכרו והנצחתו של המקובל הרב כדורי”, אמר לנקרי והוסיף, כי מליאת מועצת העיר אישרה רק לאחרונה תוספת של כמיליון ₪ למיזם זה.

משקיעים במסורת. ראש העיר והרב כדורי|צילום: עיריית עכו
משקיעים במסורת. ראש העיר והרב כדורי|צילום: עיריית עכו

המרכז נבנה על שטח של כ-350 מ”ר והוא יכלול מבואה, חלל בית כנסת ראשי לכ-100 מתפללים, חלל מרכז מורשת, רחבת חוץ מרווחת מקורה בפרגולה שתשמש גם כסוכה, חלל עזרת נשים בגלריה הצופה לעבר בית הכנסת הראשי, מרפסת צמודה ומרחב מוגן. העיצוב האדריכלי יתאפיין בשילוב קווים ישרים ונקיים עם קווים מעוגלים בתוספת מוטיבים הנקשרים לעיר עכו – קשת, חומה ואבן. הפיתוח הסביבתי יכלול חנייה, רחבת כניסה, רחבות פתוחות ושטחי גינון ונוי. הפרויקט תוכנן על ידי משרד האדריכלים גבי מגן וגידי כרמן.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *