נאות אפק: העבודות החלו

נאות אפק: העבודות החלו
תנופת הבנייה. אתר הבנייה
צילום באדיבות עיריית קרית ביאליק

בשטח שעליו תוקם שכונת נאות אפק מתבצעות עבודות להחלפת הקרקע החרסיתית, שאינה מתאימה לבנייה

השבוע נערך סיור בשטח עבודות ההקמה של שכונת נאות אפק בקרית ביאליק, בה ייבנו 4,573 יחידות דיור חדשות. בתוך פחות משלושה חודשים הוכנסו לאתר כ-750 אלף טון של חומר מילוי. עד לסיום הפרויקט יובאו לאתר 2.5 מיליון טון של חומר מילוי, כמות חסרת תקדים. מדובר בהיקף עבודות עצום להחלפת הקרקע החרסיתית לסוג המתאים לבינוי. לצורך כך מביאים את חומר המילוי מאתרים שונים בארץ. כדי לייבש את הקרקע הקיימת וליצור קונסוליזציה, מבצעים נקזים אנכיים. בשטח הפרויקט יבוצעו כמיליון החדרות נקזים.
כ-20 כלים כבדים פרושים באתר ומבצעים ניקוז, גריסה וטיפול בחומר המילוי. עקב סוג הקרקע, בתום סיום עבודות ההכנה, יש להמתין כחצי שנה עד לשקיעתה הסופית של הקרקע, ורק אז ניתן להתחיל לסלול את הכבישים הקבועים. כדי להיערך לשינוע מסיבי של חומר המילוי, נפרצו דרכים זמניות המאפשרות למשאיות להתחבר לכבישים מבלי לחצות את השכונות הוותיקות של קרית ביאליק, ובכך לא לגרום להפרעת מנוחתם של התושבים. כ-70 משאיות ביום עוברות דרך האתר.

תנופת הבנייה. אתר הבנייה|צילום באדיבות עיריית קרית ביאליק
תנופת הבנייה. אתר הבנייה|צילום באדיבות עיריית קרית ביאליק

כעת מבוצעות בשטח עבודות עפר ובניית קירות תומכים. המגרשים לבנייה ימסרו על פי התכנון לקבלנים הראשונים שזכו במכרזים בעוד שנה. צפי לסיום כל עבודות ההכנה: סוף 2017. את הפרויקט מנהלת חברת ח.פ.ת., קבלן מבצע – חברת דניה סיבוס.
ראש העיר, אלי דוקורסקי: “מדובר במהלך שיאפשר לממש את הביקוש הרב לדיור בקריית ביאליק שלא מומש עד כה בהיעדר היצע דירות. על פי הסכם הגג יורחבו אזורי התעסוקה של קריית ביאליק, שיבטיחו את האיתנות הכלכלית של העיר. הרחבת העיר תאפשר לאלפי זוגות לצעירים ולמשפרי להקים בקריית ביאליק את ביתם. אני שמח שאנו יוצאים לדרך וכי התוכנית מתחילה להתממש”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *