מעלות: פרויקט שיקום השכונות חוזר

מעלות: פרויקט שיקום השכונות חוזר
הרחוב לאחר השיפוץ
צילומים: שלמה שרביט

במסגרת הפרויקט שופצו בניינים והמרחב הציבורי ברחוב הארזים, בעלות של 2.1 מיליון שקל

ביום רביעי שעבר נערך במעלות-תרשיחא הטקס “שיקום שכונות חוזר”. המיזם, שבוטל לפני שנים רבות, שב לחיים, ובשלב הראשון הוא מתבצע ב-16 יישובים, בהם מעלות. הטקס נערך במעמד שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, ובנוכחות יו”ר עמידר, יצחק לקס, ומנכ”ל עמידר, ראובן קפלן. חברת עמידר תהיה האחראית על הפרויקט במעלות.

מהעירייה נמסר, כי הטקס נערך לרגל סיום השיפוץ ברחוב הארזים, בעלות של 2.1 מיליון שקל. כעת יחלו שיפוצים של בתים ברחוב מעלה חסון, בעלות של 4 מיליון שקל.

פרויקט חשוב ביותר. רחוב במעלות לפני ואחרי השיפוץ|צילומים: שלמה שרביט
פרויקט חשוב ביותר. רחוב במעלות לפני השיפוץ|צילומים: שלמה שרביט


הרחוב לאחר השיפוץ|צילומים: שלמה שרביט
הרחוב לאחר השיפוץ|צילומים: שלמה שרביט

השר גלנט: “התרגלנו בשנים האחרונות למציאות שבה ליותר מדי אנשים אין פתרונות. מאז כינון הממשלה הנוכחית נקטנו בצעדים משמעותיים בתחום החברתי, ביחד עם סגן השר, ז’קי לוי. הצעדים האלה מוכיחים שהפתרונות קיימים וזמינים ושהדאגה לציבור, ובתוכו השכונות בכל רחבי הארץ, אינה תלויה בתקציבים, אלא בהסתכלות חברתית. מטרת התוכנית היא לצמצם פערים בין השכונות הוותיקות והשכונות החדשות ולתת כבוד לאוכלוסייה הוותיקה. פרט לשיפוץ המבנים, אנחנו מובילים שינוי באמצעות הקמת מועדוני נוער, פעילות חברתית ופיתוח מנהיגות מקומית. ‘שיקום שכונות חוזר’ היא תוכנית של אנשים ושל קהילה, ולא של דיור בלבד. קהילות חזקות הן העוגן של המדינה שלנו”.

ראש עיריית מעלות-תרשיחא, שלמה בוחבוט: “פרויקט שיקום השכונות הוא פרויקט חשוב ביותר, ואני שמח שהוא חזר לפעול במעלות-תרשיחא ובערים נוספות. שנים אני זועק שיש להשיב את הפרויקט הזה, אך הזעקה לא נשמעה, עד שחברו ביחד השר גלנט, שמוכיח יכולת ביצוע שקטה ויעילה, וסגן השר לוי, שינק מבית אביו, דוד לוי היקר, שהגה והוביל את הפרויקט, את חשיבותו האדירה לערי הפיתוח. העובדה שז’קי גם כיהן כראש עיר, מוסיפה ליכולת הביצוע. אני מודה לשר ולסגנו, להנהלת עמידר ולצוותים המעורבים על פרויקט מבורך זה”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *