מעלות: מכרז להקמת פארק וגני משחקים

מעלות: מכרז להקמת פארק וגני משחקים
בנייה בקרוב. הפארק בגבעת אורנים
הדמיה: טוטם

ב”גבעת אורנים”, השכונה החדשה שצפויה להיבנות בין שכונת יפה נוף לכפר ורדים, צפויים לקום לצד 600 יחידות הדיור החדשות, גם פארק גדול וגני משחקים * דירת 4 חדרים ממוצעת במסגרת מיזם “מחיר למשתכן” תעלה 683 אלף שקל

עיריית מעלות תרשיחא הודיעה בסוף השבוע האחרון כי יחד עם חברת “ערים” יוצא מכרז להקמת פארק וגני משחקים בשכונת גבעת האורנים. הפארק המרכזי צפוי להשתרע על שטח של 9 דונם, ובנוסף מתוכננים עוד שישה פארקים קטנים יותר, אשר יכללו פינות ישיבה, הצבת פסלים, בריכות אקולוגיות ועוד. ראוי לציין כי חברות שירצו להשתתף, יצטרכו להתאים את עצמם לאדריכלות הנוף המתוכננת של השכונה, אותה יצרה הר-גיל גרינשטיין.

השכונה החדשה ששמה גבעת אורנים, שוכנת בין כפר ורדים לשכונת יפה נוף במעלות. במקום ייבנו כ-600 יחידות דיור, מהן 526 דירות בבנייה רוויה, בבניינים של עד שש קומות. בנוסף יוקמו 74 בתים צמודי קרקע דו-משפחתיים. בעירייה מעריכים כי אחד היתרונות הגדולים של השכונה, היא העובדה שהיא נבנית במרחק של 9 ק”מ בלבד, ממחלף עתידי של כביש 6 שאמור להיבנות כחלק מהרחבת הכביש צפונה.

בשכונה בונים כיום חברות הנדל”ן חדיף, משהב וגליל מגורים. לאחרונה זכתה חברת ורדים השקעות במכרז ל-192 דירות בשיטת מחיר למשתכן, כאשר מחירה של דירת 4 חדרים ממוצעת תעלה 683 אלף שקל.

בנייה בקרוב. הפארק בגבעת אורנים|הדמיה: טוטם
בנייה בקרוב. הפארק בגבעת אורנים|הדמיה: טוטם

שלמה בוחבוט, ראש עיריית מעלות תרשיחא אמר “אנו יוצאים כבר כעת, טרם התחלת האכלוס, במכרז לביצוע פארקים ושטחים ציבוריים פתוחים, על מנת שהתושבים החדשים בשכונה יוכלו ליהנות מפסיליטיז ואיכות חיים כבר מההתחלה. גבעת אורנים היא מודל קלאסי לאיך שוק דיור צריך להתנהל – 334 דירות משווקות למשפרי דיור וגם לצעירים במחירים סבירים, ולצידם הזוגות הצעירים שיגיעו לשכונה בזכות תכנית מחיר למשתכן ויוכלו לרכוש דירות במחירים נוחים במיוחד”.

ובאותו עניין – עיריית מעלות תרשיחא החליטה כי במקביל להקמת פארקים וגנים בשכונת גבעת האורנים, יש להשקיע 3.5 מיליון שקל בשדרוג גני משחקים קיימים בעיר ובהקמה של חדשים. העבודות יכללו בין היתר, קירוי והצללה של מתקני המשחקים, החלפת רצפת המתקנים וחידוש משטחי גומי, הוספת מתקנים אטרקטיביים ועוד.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *