מעלות: דירות לזוגות צעירים במחיר מוזל

מעלות: דירות לזוגות צעירים במחיר מוזל
משתמשים בתקנות שבס. מעלות
צילום: אופק

עיריית מעלות הודיעה השבוע כי היא סיכמה עם משרדי האוצר והשיכון על פרסום מכרז ל-192 יחידות דיור בגבעת האורנים, בשיטת ״מחיר למשתכן״. מדובר בשיווק הבנייה הרוויה האחרון בשכונה הנבנית בימים אלו. 334 דירות כבר משווקות לקהל הרחב בהם משפרי דיור מהקריות, משגב, כרמיאל, כפר ורדים, ירושלים ואף מרכז הארץ. כעת, 192 הדירות האחרונות במתחם ייתנו מענה לזוגות צעירים.
חוברת המכרז תפורסם בקרוב באתר רשות מקרקעי ישראל ובעיריית מעלות-תרשיחא מבטיחים להפעיל מאמצים כדי לשווק את המתחם ולגרום לכך שכמה שיותר קבלנים ייגשו למכרז.
שלמה בוחבוט, ראש העירייה: “ב-17 באוגוסט, שלושה ימים טרם סגירת המכרז, פורסמה לראשונה כוונת שר האוצר להחיל מכרזי מחיר למשתכן. מיד עם הפרסום פניתי לכל הגורמים להקפאת המכרז, כדי שנוכל ליצור בשכונה מסה קריטית של דירות מוזלות עוד יותר לזוגות צעירים. אני חושב שגבעת אורנים במעלות היא מודל קלאסי לאיך שוק דיור צריך להתנהל – 334 דירות משווקות למשפרי דיור וגם לצעירים במחירים סבירים בהחלט של החל מ-820 אלף שקל לדירת ארבעה חדרים. 192 הדירות הבאות ישווקו עם מענק הרכישה בסך 60 אלף שקל, והדבר יוביל להוזלה דרמטית לצד הוזלה מסוימת נוספת שתיווצר משיטת המכרז לקבלנים”.

משתמשים בתקנות שבס. מעלות|צילום: אופק
משתמשים בתקנות שבס. מעלות|צילום: אופק

ראש העירייה הוסיף וציין כי הרשות המקומית תמשיך במדיניותה ותעניק לקבלנים “היתרי שבס”, כדי להגדיל ההיצע וכן כדי לאפשר דירות קטנות במחירים מאד אטרקטיביים, בכדי לתת מענה בעיקר לזוגות צעירים. ראוי לציין כי שימוש ב”תקנות שב”ס” מאפשר לבנות תוספת של דירות מגורים, בשיעור של עד 30 אחוז יותר מהמספר המירבי של דירות המגורים אשר מותר לבנייה על מגרש במצב רגיל.
בוחבוט: “מקורות התעסוקה באזור מתרחבים, ורק בשבוע שעבר פורסם ש״סאן-דיסק״ תעשיית ההייטק שפועלת בתפן תגייס עשרות מהנדסי תוכנה. גבעת אורנים היא מרחק 3 דק׳ נסיעה אני חושב שדירה במחיר אטרקטיבי מאד לצד אפשרויות עבודה עם שכר כה איכותי, ללא ניכוי מס הכנסה בשל הטבת מס, מגורים איכותיים בשכונה מדהימה, חינוך מצוין, ביטחון אישי גבוה ועיר שמעניקה שירותי מסחר, בילוי ותרבות, זו החבילה האולטימטיבית לזוג צעיר”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *