מכרז להריסת אצטדיון קריית אליעזר בחיפה

מכרז להריסת אצטדיון קריית אליעזר בחיפה
גרצייה פועלי איטליה. אצטדיון חיפה ז"ל
צילום: צבי רוגר

בספטמבר הקרוב יחלו העבודות להריסתו של אצטדיון קריית אליעזר בחיפה, שימשכו כשישה חודשים. בסיומן, לאחר השלמת ההריסה ויישור השטח, תמסור עיריית חיפה לרמ”י (רשות מקרקעי ישראל) את השטח, כדי שישווק ליזמים להקמת שכונת מגורים חדשה.
בדברי ההסבר של התב”ע (תוכנית בינוי עיר) החדשה שהכין מהנדס העיר חיפה אריאל ווטרמן נאמר, כי זהו אצטדיון מיושן שלא עומד בסטנדרטים לאומיים ובוודאי שלא בתקנים הבינלאומיים. הוא ממוקם בלב שכונה ותיקה ומהווה מטרד באזור הזה.
התב”ע המאושרת קבעה שלא יהרסו את אצטדיון קריית אליעזר, עד שלא תושלם בנייתו של אצטדיון סמי עופר. בנוסף, חתמה עיריית חיפה עם רמ”י על הסכם, לפיו העיריה התחייבה למסור את השטח לרמ”י כשהוא מפונה מאצטדיון ליישום התוכנית לבניית שכונת מגורים.

גרצייה פועלי איטליה. אצטדיון חיפה ז"ל|צילום: צבי רוגר
גרצייה פועלי איטליה. אצטדיון חיפה ז”ל|צילום: צבי רוגר

המכרז להריסת אצטדיון קריית אליעזר יצא בסגנון תיכנון-ביצוע, כלומר שהקבלן הזוכה יתכנן את שיטת ההריסה ויבצע אותה, לאחר קבלת האישורים הנדרשים ובמסגרת הגבלות מחמירות בנושא רעש ואבק. בנוסף יידרש הקבלן לבצע “הרטבה קבועה” לצימצום האבק בזמן ביצוע הריסה בשטח. לאחרונה נערך סיור קבלנים בשטח האצטדיון. הקבלנים יגישו את הצעותיהם עד 21 ליולי. בחירת קבלן צפויה להיות באמצע אוגוסט ועבודות ההריסה צפויה להתחיל בספטמבר ולהמשך כשישה חודשים.
המכרז שפורסם ע”י חברת הבת העירונית “יפה-נוף”, מתייחס להריסת האצטדיון על כל תכולתו וליישור השטח כדי שיהיה מוכן לבניה. בשטח האצטדיון המשתרע על 11 דונם ישנם שלושה יציעים בשטח כולל של כ- 1,000 מ”ר, עמודי תאורה גבוהים וחומה היקפית. בתום פעולת ההריסה ישוקמו חלק מהכבישים שסביב האצטדיון וירובדו מחדש. הריסת האצטדיון תארך כשישה חודשים שכוללים את קבלת ההיתרים וניתוק כל המערכות הקיימות.
אצטדיון קרית אליעזר הוקם ב- 1955, כתרומה של איגוד הפועלים האיטלקי. בעבר הכיל כ-17,000 מקומות ישיבה, אולם לעתים הצטופפו ביציעים גם כ-20,000 צופים. לאחר שינויים מבניים ובטיחותיים הוקטן מספר המושבים ל-14,000. למרות ששימש כמעט באופן בלעדי למשחקי כדורגל, יש בו מסלול אתלטיקה, שהרחיק את הצופים מכר הדשא והקשה על הצפייה והעידוד. המשחק הראשון שנערך באצטדיון קריית אליעזר היה הדרבי בין מכבי חיפה להפועל חיפה ב-24 בספטמבר 1955, בו ניצחה מכבי חיפה 4:1. במשחק נכחו כ-6,000 צופים. עד אז שיחקו שתי הקבוצות באצטדיון קריית חיים.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *