כרמיאל: דיור מוגן בהשקעה של 400 מיליון שקל

כרמיאל: דיור מוגן בהשקעה של 400 מיליון שקל
נוף גלילי. הדמיה של פרויקט הדיור בכרמיאל
צילום: יח"צ

פרויקט דיור מוגן הגדול ביותר בצפון הארץ יוקם בכרמיאל בהשקעה של 400 מיליון שקל וזאת לאחר שועדת העררים של המועצה הארצית לתכנון ולבניה החליטה לאשר את התוכנית. הפרויקט יכלול 300 יחידות דיור, שלצידם 72 מיטות סיעודיות ומחלקה נפרדת לתשושי נפש ויספק פתרון מגורים לתושבים מבוגרים מכרמיאל וסביבתה שכיום נאלצים להתרחק מאזור מגוריהם ובני משפחתם וחבריהם.
הפרויקט יוקם בסמוך לתחנת הרכבת בכניסה הצפונית לכרמיאל על גבעה שצופה לבקעת בית הכרם ולהרי הגליל, קרוב למרקם העירוני המוכר לדיירים ונגיש בקלות למבקרים ברכב ובתחבורה ציבורית. הפרויקט תוכנן עבור החברה היזמית גרופ1818 על ידי האדריכל גבי גרזון מא.ב מתכננים ויכלול בניה מדורגת על המדרון ומגדל מגורים. על אף גודלו של המתחם, שישתרע על 50 אלף מ”ר בנוי, הוא ישתלב בסביבה הטבעית תוך הסתרת השטחים הלוגיסטיים בתוך הגבעה וגינון על הגגות.

נוף גלילי. הדמיה של פרויקט הדיור בכרמיאל | צילום: יח"צ
נוף גלילי. הדמיה של פרויקט הדיור בכרמיאל | צילום: יח”צ

לדברי האדריכל גבי גרזון, הפרויקט ישתלב כחלק מהמרקם העירוני של כרמיאל, ללא סממני מוסד סגור או בריאותי. הוא תוכנן ויוקם בהתאם לחזון של ראש העיר, עדי אלדר, לתת מענה לצרכים של גימלאי העיר כיום ובעתיד במסגרת העירונית. יחידות הדיור יכללו מרפסות גדולות או גישה לשטח חוץ גנני צמוד. כחלק מהפרויקט יוקמו מרכז בריאות, נופש וספורט, בריכת שחיה מחוממת ואודיטוריום גדול ולצידם מרכול, בית קפה ובית מרקחת. הפרויקט יחולק למתחמים נפרדים לדיירים עצמאיים, דיירים נתמכים ודיירים הזקוקים לסיעוד, כשכל אוכלוסיה תתגורר בצורה נפרדת תוך מתן מענה לצרכיה.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *