צפון: ישוב חדש לבעלי צרכים מיוחדים

צפון: ישוב חדש לבעלי צרכים מיוחדים
היקף השטח הנדרש לישוב הינו כ-550-650 דונם
צילום: http://littlevisuals.co/

המועצה הארצית לתכנון ולבנייה בראשות מנכ”לית משרד הפנים, אורנה הוזמן-בכור, אישרה הקמת ישוב חדש המשלב אוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים. היישוב שיכונה שיבולת יוקם ברכס הר טורעאן שבצפון.
בפרויקט יתגוררו זה לצד זה תושבים בבתים צמודי קרקע לצד דיירים עם צרכים מיוחדים. הישוב יכלול בתחומו מרכז טיפולים, מרכז תעסוקה לדיירים, משק בעלי חיים, חווה ובריכה טיפולית, שטחי חקלאות מסביב לישוב וכו’.
היקף השטח הנדרש לישוב הינו כ-550-650 דונם עבור היקף אוכלוסייה של כ- 1,400 נפש, מתוכם כעשרים אחוז אוטיסטים ובעלי מוגבלות שכלית.
בדיון שהתקיים במועצה הארצית עלה הטיעון כי מדיניות התכנון הארצית תומכת בחיזוק ישובים קיימים וקובעת כי יש להימנע ככל האפשר מהקמת ישובים חדשים, ומפגיעה בערכי טבע וברציפות שטחים פתוחים.

היקף השטח הנדרש לישוב הינו כ-550-650 דונם | צילום: http://littlevisuals.co/
היקף השטח הנדרש לישוב הינו כ-550-650 דונם | צילום: http://littlevisuals.co/

יחד עם זאת, הוזכר נימוק כבד משקל התומך בהקמת הישוב המוצע שיבולת והוא התועלת החברתית בשילוב אוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים ביישוב שבו יתגוררו זה לצד זה משפחות ודיירים עם צרכים מיוחדים, אשר יתוכנן מראשיתו באופן ההולם את הצרכים המיוחדים של ישוב בעל אופי ייחודי, ומאפשר את השתלבותם של האוכלוסייה בעלת הצרכים המיוחדים בקהילה.
לאור זאת, המליצה המועצה הארצית לממשלה על הקמתו של הישוב החדש בצמידות דופן לישוב הקיים בית רימון, כך שיתאפשר לשקול שילוב מוניציפלי עם הישוב הקיים.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *