10% מיחידות הדיור בבניה רוויה מוקמות בבניה ירוקה

10% מיחידות הדיור בבניה רוויה מוקמות בבניה ירוקה
התקדמות לאומית. סיור בנושא בנייה ירוקה
צילום: המועצה הישראלית לבנייה ירוקה

לרגל שבוע הבניה הירוקה בישראל מפרסם מכון התקנים פרסם שורה של נתונים על היקפי הבניה הירוקה בישראל בשנתיים החולפות. מתברר כי בשנת 2014 הוסמכו לתקן הירוק 104 מבנים ב- 54 פרויקטים שונים. נכון למחצית 2015 יש ירידה בהיקף הפרויקטים המוסמכים (10 פרויקטים) אך גורמי המקצוע מעריכים שהנתונים יתאזנו לנוכח היקף גדול של פרויקטים, 700 בסה”כ, הנמצאים בתהליכים הסמכה שונים.

התקדמות לאומית. סיור בנושא בנייה ירוקה|צילום: המועצה הישראלית לבנייה ירוקה
התקדמות לאומית. סיור בנושא בנייה ירוקה|צילום: המועצה הישראלית לבנייה ירוקה

עוד עולה מנתוני מכון התקנים כי החל משנת 2012 (לאחר רוויזיה בתקן הישראל), כ-45% מהבנייה החדשה למשרדים וכ-7% מהבנייה החדשה למגורים נבנו ירוק.
בסיכום כולל של כלל הבניה הירוקה עולה כי קיימים 194 מבנים, כ-5,160 יח”ד, כ- 265,000 מ”ר משרדים, 6 מבני חינוך, 6 בנקים ו-4 בתי משפט.
הבניה הירוקה נפוצה בכל הארץ, מאשקלון ועד נהריה ומתפרסת על פני 32 רשויות, 13 מהן ערי פורום ה-15 (הערים העצמאיות בישראל) שהחלו לחייב בהדרגה את הבניה הירוקה בכל בניה חדשה בתחומן.
במסגרת השבוע, פרסם המשרד להגנת הסביבה את יעדיו המרכזיים בתחום הבניה הירוקה וביניהם רוויזיה בתקן הקיים – מתוכנן עד סוף שנת 2016, כולל חלק ייעודי לבנייני משרדים. בנוסף לכך יש שאיפה לקדם מחקר ובניית ידע בתחום. יצוין כי בסוף שנת 2014 אישר המשרד מעל לעשרה מחקרים בתחום הבניה הירוקה ועוד כ-20 יאושרו עד סוף 2016, בנושאים מגוונים בתחום.
במשרד ציינו כי יעד נוסף הוא הכשרות של אנשי מקצוע כגון אדריכלים ומתכננים בקנה מידה רחב היקף – היעד המרכזי הוא להגיע להכשרה של 2000 אדריכלים ומהנדסים בימי עיון, קורסים והשתלמויות, כמו גם פיתוח פלטפורמה אקדמית בנושא והכשרת סגלי הוראה לתחום הבניה הירוקה.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *