דרישה להפחתת פטור מארנונה

דרישה להפחתת פטור מארנונה
בעיריות מתלהבים מהחוק. מבנה נטוש
צילום: pixabay.com

כיום הבעלים של מבנה נטוש מקבלים פטור מיידי מארנונה לשלוש שנים

ועדת הכספים של הכנסת דנה בהצעת חוק לתיקון פקודת העיריות. המטרה היא לקצר את תקופת הפטור מתשלום ארנונה הניתן למבנים נטושים, וכך לסייע להגדיל את היצע הדירות בשוק. כיום, המצב החוקי מאפשר לבעלים של מבנים נטושים או שאינם ראויים למגורים לקבל פטור מתשלומי ארנונה למשך שלוש שנים ולאחר מכן לשלם תשלום מזערי למשך חמש שנים נוספות. לאחר שתי התקופות האמורות, ניתן פטור מוחלט למשך תקופת בלתי מוגבלת, ללא שום סייג. בחוק מוצע לקבוע כי לאחר תקופת הפטור הראשונה, בעליו של מבנה הרוס או נטוש יחויב בארנונה.

בעיריות מתלהבים מהחוק. מבנה נטוש|צילום: pixabay.com
בעיריות מתלהבים מהחוק. מבנה נטוש|צילום: pixabay.com

את החוק הציג ח”כ רועי פולקמן (כולנו) שאמר: “מהות חוק זה הוא לתרגם את עתודות הקרקע שעליהם יושבים מבנים נטושים ליחידות דיור ושטחי מסחר. עיריית ירושלים דיווחה בשנת 2015 שרק בשטחה ישנם כ-1500 מבנים נטושים. יש כאן אובדן הכנסות עצום ולכן צריך להשית עליהם ארנונה כדי לגרום להם שלא להחזיק בנכסים הריקים לאורך זמן ולאפשר להשתמש בהם”.

עופר ברקוביץ, סגן יו”ר עיריית ירושלים: “אנחנו לא נגד בעלי הנכסים, אני מנסה להיפגש איתם. אבל על פי החוק הם אינם משלמים ארנונה על מבנים אלה ונוצר מצב שיש בין 4000-6000 מ”ר של מבנים נטושים בירושלים. מדובר על 44 מיליון ש”ח שעיריית ירושלים הייתה יכולה לעשות איתם דברים נפלאים למען הציבור. אנו קוראים ליו”ר ולכנסת לאמץ את החוק”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *