דרישה לביטול מס מעסיקים בענף הבנייה

דרישה לביטול מס מעסיקים בענף הבנייה
השקעה מבוקשת. נדל"ן
צילום: יצחק טסלר

“תוצאות העגומות”. בנייה|צילום: יצחק טסלר

אלדד ניצן, יו”ר כוח אדם בבניין באיגוד לשכות המסחר, שיגר מכתב דחוף לשר השיכון יואב גלנט. לטענתו יש לבטל מס מעסיקים על עובדים בענף הבניה, כפי שהוא בוטל בענף החקלאות.
במכתב ציין ניצן: “כיצד יתכן שיד ימין אינה יודעת מה יד שמאל עושה?מדובר על אבסורד! ביד אחד הממשלה קיבלה החלטה מבורכת של הבאת 20,000 עובדים סינים וביד שנייה הותירה באופן תמוה רק בענף הבנייה מס בשיעור לא הגיוני של 15%. מס שלא קיים ונדרש על עובדים בענף הסיעוד ובחקלאות לאחרונה בוטל. עלות המס מתגלגלת לצרכני הקצה ומגולמת במחירי הדירות ואזרחי ישראל משלמים את המחיר”.
יצוין כי בעקבות מכתב זה, ח”כ מיקי זוהר מרכז הקואליציה בוועדת הכספים, פנה ליו”ר ועדת הכספים ח”כ משה גפני לכינוס ישיבת ועדת כספים דחופה בנושא.
ח”כ זוהר:”בימים אלו אנו עדים לניסיונות להפחית את מחירי הדיור ויוקר המחיה המכבידים על אוכלוסיית ישראל וצעירי ישראל. בשנת 2003 מדינת ישראל הטילה מס מעסיקים בשיעור 15% על ענף הבנייה שנועד להפסיק את עבודת העובדים הזרים הענף הבנייה ולהכניס במקומם ישראלים. החלטה זו שמומשה בעשר השנים האחרונות נחלה כישרון חרוץ וכאמור אנו עדים לתוצאות העגומות שהביאה החלטה זו”


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *