ביהמ”ש אישר תוספת בנייה בקרית ביאליק

ביהמ”ש אישר תוספת בנייה בקרית ביאליק
עוד 878 יחידות דיור. גבעת הרקפות
צילום: דורון גולן

ההחלטה התקבלה לאחר שנדחתה עתירתם של תושבי כפר ביאליק והמועצה האזורית זבולון נגד העברת קרקעות חקלאיות

בית המשפט דחה השבוע את עתירתם של תושבי כפר ביאליק והמועצה האזורית זבולון נגד העברת קרקעות חקלאיות לקרית ביאליק.

משמעות ההחלטה היא ששכונת גבעת הרקפות בקרית ביאליק תכפיל את מספר התושבים, ותצמח לגודל של 2,000 יחידות דיור. זאת, בעקבות החלטת בית המשפט המחוזי בחיפה, אשר דחה את עתירתן של המועצה האזורית זבולון, הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה זבולון והמועצה המקומית כפר ביאליק, שהתנגדו לשימוש בשטחים בהיקף של 270 דונם לטובת תוספת של 878 יחידות דיור בשכונה.

בית המשפט לא רק שדחה את העתירה, הוא גם חייב את הרשויות שעתרו בסכום של 6,000 שקל ביחד ולחוד, לוועדה לדיור לאומי ולרשות מקרקעי ישראל. זאת, בנוסף לתשלום של 6,000 שקל הוצאות משפט לעיריית קרית ביאליק.

עוד 878 יחידות דיור. גבעת הרקפות |צילום: דורון גולן
עוד 878 יחידות דיור. גבעת הרקפות |צילום: דורון גולן

השופטת עפרה ורבנר קיבלה את רוב טענותיהם של עורכי הדין שלמה ולדמן ואריאל שיין, אשר ייצגו את עיריית קרית ביאליק, ומתחה ביקורת על העותרות, אשר טענו לפגיעה בחקלאות בישראל, וציינה כי, “יש הבדל בין פגיעה בחקלאות בישראל ובין פגיעה בכמה חקלאים ספציפיים. קרקע זו צמודה לשכונות קיימות אשר הינן בעלות אופי עירוני”, ציינה השופטת, ודחתה את הטענה כי מדובר ב”ריאה ירוקה ובשטח חקלאי פתוח”.

הוועדה לדיור לאומי חיפה אישרה את התוכנית לתוספת הבינוי בגבעת הרקפות בראשית 2016, וברשות מקרקעי ישראל (רמ”י) נערכים לשיווק הדירות בהמשך השנה. זאת כאמור, בשיתוף פעולה בין רמ”י, משרד האוצר וקרית ביאליק, במסגרת הסכמי הגג, ובמסלול מחיר למשתכן.

תוספת הבנייה בחלקה המזרחי של הגבעה משלימה את הטבעת התחתונה של השכונה.

בשכונה ייבנו גם מרכז מסחרי, קופת חולים, סופרמרקט, גני ילדים, בתי כנסת ומגרשי משחקים, וכן ייבנה במסגרת התוכנית גם בית ספר מקיף.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *