בג”ץ: ניתן לגייס חברות נדל”ן מחו”ל

בג”ץ: ניתן לגייס חברות נדל”ן מחו”ל
תאריך אחרון 15 באוגוסט. אתר בנייה
צילום: אתר pixabay.com

בית המשפט אישר לשמרד השיכון לפרסם ‘קול קורא’ להבאת חברות בנייה זרות לארץ

בית המשפט העליון דחה על הסף את העתירה שהוגשה נגד הממשלה שפרסמה קול קורא להבאת חברות בנייה זרות לישראל. חברות הבנייה הגדולות בארץ זעמו על החלטת הממשלה אשר הטילה על משרד הבינוי והשיכון לפרסם את הקול הקורא.

את העתירה הגישו התאחדות בוני הארץ, התאחדות תאגידי כוח אדם זר לבניין, הסתדרות העובדים הלאומית ועמותת ‘קו לעובד’. במשרד השיכון טענו בעקבות ההחלטה כי שופטי בג”ץ הכירו בצורך הלאומי להגדיל את היצע הדיור וגם שוכנעו כי ננקטו צעדים משביעי רצון להבטחת זכויות עובדים במסגרתו.

תאריך אחרון 15 באוגוסט. אתר בנייה|צילום: אתר pixabay.com
תאריך אחרון 15 באוגוסט. אתר בנייה|צילום: אתר pixabay.com

אשל ארמוני, מנכ”ל משרד הבינוי והשיכון: “אני מברך על החלטת בית המשפט אשר נותנת משנה תוקף לפעילות המאומצת של המשרד להעלאת היקף הבנייה ורמת התיעוש בענף. אין לי ספק כי חשיפת ענף הבנייה לטכנולוגיות תיעוש מתקדמות, והגדלת מספר העובדים יחולל שינוי משמעותי במשק הישראלי”.

במשרד השיכון ציינו כי תנאי הסף מציבים רף גבוה במיוחד של דרישות, ומטרתם להבטיח כי החברות שיבחרו בהליך יהיו חברות ביצוע בעלות ניסיון רב בבנייה למגורים.

ראוי לציין כי המועד האחרון להגשת הצעות לקול הקורא, הוא 15 באוגוסט, ולאחר מכן תתכנס ועדת מכרזים של משרד הבינוי והשיכון לבחירת החרות הזוכות.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *