כפר ורדים: 2,010 דירות על 1,300 דונם

כפר ורדים: 2,010 דירות על 1,300 דונם
יוקם גם אזור תעסוקה משותף. הדמיה של המיזם
צילום: יח"צ

למרות הטענה שהפחתת הטבות המס תבריח תושבים, במועצה מתכננים להכפיל את מספר התושבים ל-14 אלף

מועצת כפר ורדים מתכננת לשווק בקרוב 2,010 יחידות דיור, חלקן יימכרו לזוגות צעירים. הבניינים החדשים נכללים בשלב ג’ של כפר ורדים, העתיד לקום ממערב ליישוב הקיים ומצפון לשמורת נחל יחיעם.
התוכנית משתרעת על 1,300 דונם, וכוללת מגרשים למגורים בבנייה צמודת קרקע ובבנייה רוויה בגדלים שונים. המכרז הראשון ייסגר לקראת חודש פברואר. על פי התיכנון, השכונה החדשה תציע גם דירות במחירים הקרובים למיליון שקל במטרה למשוך זוגות צעירים ליישוב.
לאחרונה התריעה המועצה כי הדיבורים על הפחתה אפשרית של הטבות המס עלולה להבריח תושבים, אולם על פי תוכניות הבנייה החדשות, אוכלוסיית כפר ורדים צפויה להכפיל עצמה בשנים הקרובות, ל-14 אלף תושבים.

יוקם גם אזור תעסוקה משותף. הדמיה של המיזם|צילום: יח"צ
יוקם גם אזור תעסוקה משותף. הדמיה של המיזם|צילום: יח”צ

בישיבה חגיגית הכריז ראש המועצה, סיון יחיאלי, כי הרחבת היישוב היא המשך ישיר של חזונו של סטף ורטהיימר וקבוצת המייסדים, שהקימו כפר המשלב הגשמה ציונית ואיכות מגורים, וביקשו לייצר מוקד משיכה לאוכלוסייה חזקה, שתסייע בפיתוח ובחיזוק הישובים באזור.
במהלך החודש הקרוב תפרסם גם רשות מקרקעי ישראל מכרזים להקמת 508 יחידות דיור בכפר ורדים. חברת צ.פ זכתה במכרז של רשות מקרקעי ישראל להקמת 117 יחידות דיור תמורת 20.9 מיליון שקל, כולל הוצאות פיתוח עבור שני מגרשים. סכום הזכייה עומד על 179 אלף שקל ליחידת דיור, והיא תהיה החברה הראשונה שתחל לבנות ביישוב. בימים אלה החלה החברה בתיכנון הפרויקט, שצפוי להיבנות ברוח הבנייה הירוקה, שמירת הסביבה והחיסכון באנרגיה. צ.פ מתכננת לבנות בתים דו משפחתיים ודירות בבניינים מדורגים.
בתנופת הפיתוח משתלבת גם התוכנית להקמת אזור תעסוקה משותף לכפר ורדים ולמעלות-תרשיחא, שאושרה לאחרונה בוועדה המקומית. אזור התעסוקה החדש, הממוקם מצפון לשלב ג’ של כפר ורדים, ישתרע על 460 דונם ויכלול כ-200 אלף מ”ר של שטח בנוי לטובת תעסוקה, תעשייה ומסחר. אזור התעסוקה יאכלס מגוון עסקים בתחומי התעשייה המתקדמת והנקייה, משרדים, בתי עסק, מוסדות ושירותי ציבור, מרפאות, מכונים, מרכזי הכשרה טכנולוגית, מתקני ספורט ותרבות.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *