בכנסת דורשים הסברים מעמידר

בכנסת דורשים הסברים מעמידר
מבקר המדינה יבדוק. הכנסת
צילום: באדיבות הכנסת

בעקבות השכרת מבנה למלונות דן אמר מנכ”ל עמידר, ראובן קפלן: “חשבתי שיזמינו אותי לכנסת למחוא לי כפיים”

ועדת הכלכלה של הכנסת דנה בהחלטת חברת עמידר להשכיר בניין בתל אביב לטובת מלון בוטיק, במקום להשתמש בו לטובת דירות לדיור הציבורי. היו”ר איתן כבל התייחס למקרה ואמר כי הוועדה רוצה תשובות ברורות לשאלות העולות ממנו, האם החוזה נחתם ללא מכרז ובהליך תקין, והאם התמורה היא אכן הטובה ביותר שניתן היה להשיג. הוא אף ציין כי מבקר המדינה בודק גם הוא את הפרשה.

הדיון התקיים לבקשת ח”כ מרב מיכאלי, ח”כ מיקי לוי, ח”כ טלי פלוסקוב וח”כ אורלי לוי אבקסיס. ח”כ מרב מיכאלי אמרה כי נחשפה לסיפור בידיעה בעיתון, לפיה בניין עמידר בתל אביב הושכר ל-10 שנים לרשת מלונות דן ללא מכרז. בעקבות שאילתה שהעבירה לשר השיכון התברר שהיועץ המשפטי של משרד השיכון סבר שתשובת עמידר לא מניחה את הדעת. היא הוסיפה כי בסיפור הזה רב הלא ברור על הברור ואמרה: “אנחנו תוהות ותוהים אם לא היה שווה למכור את הנכס במחירי השיא של היום ולרכוש דיון ציבורי”. ח”כ לוי אמר כי הבניין הושכר ללא הליך מכרזי תקין, אלא אם אנשי עמידר יראו אחרת, וביקש להעביר לוועדה את ההסכם שנעשה בין חברת עמידר לרשת מלונות דן ולבחון האם ההליך היה תקין. ח”כ דב חנין הוסיף כי “ככה נראית מערכת שמתנהלת בצורה לא שקופה”.

מבקר המדינה יבדוק. הכנסת|צילום: באדיבות הכנסת
מבקר המדינה יבדוק. הכנסת|צילום: באדיבות הכנסת

מנכ”ל עמידר, ראובן קפלן, הגיב ואמר: “חשבתי שיזמינו אותי לכנסת למחוא לי כפיים על המהלך הזה שעשתה עמידר”. ח”כ מיכאלי העירה: “בשביל זה הפקת סרטון ואתה דואג לקדם אותו, כדי שהציבור ימחא לך כפיים”. קפלן הוסיף כי המהלך בוצע לפי הכללים לחברה אין מה להסתיר וכי המהלך יוביל לחיסכון של 4 מיליון שקל בשנה, שעל פני 20 שנה יחסוך 80 מיליון שקל ויאפשר לרכוש 80 דירות לדיור הציבורי. לדבריו, החשבת הכללית באוצר ניסתה ללחוץ על החברה להשכיר את הבניין לבית החולים איכילוב תמורת כמחצית מהסכום בו הושכר לבסוף לרשת דן. הוא טען כי ההחלטה ללכת למהלך בפטור ממכרז נבעה כדי למקסם את התמורה לחברה, ועם זאת המהלך נעשה בשקיפות מלאה.

היו”ר כבל זעם על כך שנציגי החברה לא נתנו תשובות ברורות לשאלות שנשאלו. היועץ המשפטי של עמידר, עו”ד שרון רוזנבלט, אמר כי הוא חודשיים בתפקיד ולא הייתה חוות דעת של היועץ המשפטי הקודם מאחר שהחברה הלכה למכרז אך נסוגה מההליך אחרי שהבינה כי הוא לא ימקסם את הרווח.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *