אתיופיה: ישראלים מוזמנים לבנות בתים ואזורי תעשייה

אתיופיה: ישראלים מוזמנים לבנות בתים ואזורי תעשייה
בחזרה לעתיד. אתיופיה
צילום: pixabay.com

שר השיכון האתיופי אמר ליזמים כי הם לא היו שבעי רצון מאיכות הבנייה שבוצעה אצלם בעבר ועל כן הם החליטו לפנות לשוק הישראלי

אתיופיה פונה ליזמים וחברות בנייה ישראליות בתוכנית ממשלתית חדשה להקים אצלם 2.4 מיליון דירות חדשות, מתוכן 900 אלף בעיר הבירה אדיס אבבה. כמו כן מתוכננים שמונה פארקי תעשייה כחלק ממדיניות הממשלה לתיעוש המדינה.

מי שכבר הביעו נכונות להשתלב במיזם הם אנשי “א.ב. מתכננים”, מקבוצות התכנון הגדולות בישראל שתכננה והוציאה אל הפועל בשנים האחרונות מספר פרויקטים באפריקה. נציגי החברה ביקרו לאחרונה באתיופיה, סיירו באתרים המיועדים להקמת הבניינים ואזורי תעשייה ונפגשו עם שר הבינוי והשיכון האתיופי. הלה ציין כי בפני האורחים כי בשנים האחרונות הם הזמינו מספר פרויקטים גדולים מחברות שבסיסן במזרח הרחוק, אולם הם לא היו שבעי רצון מבחינת איכות הבנייה ועל כן הם החליטו לפנות לשוק הישראלי.

בחזרה לעתיד. אתיופיה | צילום: pixabay.com
בחזרה לעתיד. אתיופיה |
צילום: pixabay.com

דפנה רגב מקבוצת א.ב מתכננים הסבירה השבוע: “כלכלת אתיופיה בעלת קצב צמיחה מהיר, ענף הבנייה במדינה השיג צמיחה של יותר מ- 30% בשנתיים האחרונות, כתוצאה מביקוש גובר לנדל”ן ותשתיות העובר את קצב יכולת הבניה של קבלנים מקומיים. על פי תחזיות ענף הבניה ימשיך לצמוח בקצב גידול שנתי ממוצע של 11.6%. ממשלת אתיופיה מספקת תמריצים רבים למשקיעים בענף בניהם אישור פרויקטים והקצאת קרקעות ללא תשלום. בנוסף לכך עלות העבודה במדינה אינה גבוהה, יתרון גדול במבנה ההוצאות של כל פרויקט נדל”ני. לעומת אירופה, צפון אמריקה וישראל שכבר רוויות בבניה, אפריקה המתעוררת נמצאת רק בתחילת תנופת בניה שתגבר בשנים הקרובות.”

רגב הוסיפה וציינה הם כי חתמו לאחרונה על הסכם שיתוף פעולה עם חברת הענק TIRET הפועלת בתחום הבניה כדי להשלים את הידע החסר לעולם הנדל”ן האתיופי בבנייה לגובה של רבי קומות, ופיתוח סביבתי.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *